Menu

Ciasto w kształcie strzykawki z napisem "Bye Bye Corona" robi furorę

Ciasto w kształcie strzykawki z napisem "Bye Bye Corona" robi furorę
Wygląda smacznie?... (Fot. YouTube/Reuters/screenshot)
Dortmundzki piekarz Tim Kortuem trafił na pierwsze strony gazet podczas pierwszego lockdownu ze swoim ciastem w kształcie rolki papieru toaletowego. Teraz cukiernik wpadł na nowy pomysł - sprzedaje ciasta w kształcie strzykawki do szczepień - informuje dziennik Bild.
Reklama

Dortmundzki cukiernik Tim Kortuem z cukierni Schuerener Backparadies stał się znany na całym świecie w czasie pierwszej fali pandemii. Kiedy papier toaletowy stał się towarem deficytowym, Kortuem zaczął piec ciasta w kształcie rolki papieru.

Teraz sprzedaje aromatyzowane marcepanem ciasta w kształcie strzykawki do szczepień, z pełnym nadziei napisem: "2021 Bye Bye Corona". Cena rolady: 15 euro.

"Sprzedaliśmy ponad 20 tys. sztuk ciasta w kształcie rolki papieru toaletowego. Pozwoliło nam to zrekompensować straty i uniknąć postojowego. Teraz znajomy podsunął mi pomysł ciasta - szczepionki" - przekazał "Bildowi" Tim Kortuem. "Może klienci kupią od razu dwie strzykawki. Szczepionkę należy przecież podać dwukrotnie" - dodaje.

Agencji Reutera, która także zainteresowała się jego "koronawirusowymi" wypiekami, cukiernik z Dortmundu wyznał: "Najpierw byliśmy nieco sceptyczni, czy nie byłoby to zbyt makabryczne. Ale w końcu się zdecydowaliśmy. Bo nawet antyszczepionkowców to bawi. To szczepionka bez żadnych skutków ubocznych. I możesz wrócić i dostać następną, bo jest taka pyszna".

Komentarze
  • Lidia
    12 stycznia, 21:02

    To wygląda obrzydliwe. Chyba o to chodziło by faktycznie nawiązywało do szczepionki.

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.01.2021
GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

Sport


Sport

Reklama