Menu

Chiński film zarobił 500 mln dolarów w 2 tygodnie

Chiński film zarobił 500 mln dolarów w 2 tygodnie
Chińska produkcja zostawiła daleko w tyle wszystkie zachodnie produkcje. (Fot. Getty Images)
Podczas gdy na świecie pandemiczne rekordy popularności biją w kinach filmy 'Nie czas umierać' i 'Venom 2: Carnage', osobną historię na chińskim rynku tworzy widowisko wojenne zatytułowane 'The Battle at Lake Changjin'. Według najnowszych informacji film zarobił tam już ponad pół miliarda dolarów.
Reklama

Rekordom frekwencyjnym służy okres narodowego święta, które przypadło na czas premiery filmu "The Battle at Lake Changjin". Chińskie media rządowe podały w piątek 8 października, że filmy pokazywane w kinach w okresie ostatnich siedmiu dni, zarobiły tam dokładnie 651 milionów dolarów. To wynik niewiele tylko niższy od wyniku uzyskanego w tym samym okresie dwa lata wcześniej, jeszcze przed wybuchem pandemii COVID-19.

Lwia część tego imponującego wyniku kasowego przypadła w udziale patriotycznemu widowisku wojennemu "The Battle at Lake Changjin", które zarobiło w kinach już w sumie 543 miliony dolarów. Film pokazywany był niewiele ponad tydzień. Drugie miejsce chińskiego box-office’u zajął inny patriotyczny film zatytułowany "My Country, My Parents". Gwiazdą obydwu filmów jest najbardziej kasowy chiński aktor – Jing Wu.

Jak informuje portal Variety, 543 miliony dolarów zarobione przez film "The Battle at Lake Changjin" zapewniły mu trzecie miejsce na liście najbardziej kasowych filmów w chińskich kinach w 2021 roku. Na pierwszych dwóch miejscach znajdują się filmy "Hi, Mom" oraz "Detective Chinatown 3". Wojenne widowisko jest też aktualnie na ósmym miejscu listy najbardziej kasowych hitów wszech czasów w chińskich kinach. Liderem tej listy jest film "Wilk wojny 2", który zarobił w chińskich kinach 882 miliony dolarów. Jeśli popularność filmu "The Battle at Lake Changjin" się utrzyma, niewykluczone, że to on będzie nowym liderem tej listy. Na razie jest na dobrej drodze do pokonania najwyżej umiejscowionego hollywoodzkiego hitu. To zajmujący szóste miejsce film "Avengers: Koniec gry".

"The Battle of Lake Changjin" to epickie widowisko wojenne nakręcone za 200 milionów dolarów i wyreżyserowane przez trzech znanych chińskich reżyserów: Chena Kaige, Tsui Harka oraz Dante Lama. Akcja filmu rozgrywa się w pierwszych dniach Wojny Koreańskiej. Chińczycy sportretowani są tu jako kraj zmuszony do obrony przed agresją ze strony sił zjednoczonych pod przewodnictwem Stanów Zjednoczonych. Pomagają oni północnokoreańskiemu liderowi Kim Ir Senowi w wojnie, która w Chinach określana jest jako wojna mająca na celu odparcie amerykańskiej agresji i pomoc Korei.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.10.2021
GBP 5.4327 złEUR 4.5841 złUSD 3.9428 złCHF 4.2637 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama