Menu

Celine Dion z albumem "Courage"

Celine Dion z albumem "Courage"
Celine Dion to gwiazda światowego formatu z wyjątkowym głosem. (Fot. Getty Images)
Śpiewała dla Jana Pawła II, wygrała Eurowizję, jest jedną z piosenkarek sprzedających najwięcej płyt na świecie. Celine Dion powraca z albumem Courage, a w przyszłym roku ponownie wystąpi w Polsce.
Reklama

Swój nowy album gwiazda zapowiada trzema utworami. Piosenki "Imperfections", "Lying Down" i tytułowa "Courage" odkrywają nieco szczegółów płyty, która pojawi się na sklepowych półkach 15 listopada.

"Imperfections" to piosenka o krytycznym podejściu do swojego piękna. "Lying Down" przypomina nam o zmianie podejścia do życia po zakończeniu toksycznej relacji. "Courage" to hymn o sile, odwadze i niezłomności, kiedy podejmujemy nowe wyzwania. Na albumie znajdzie się także udostępniony wcześniej utwór "Flying On My Own", który był pierwszym krokiem na nowej ścieżce kariery kanadyjskiej diwy.

Przy nowych kompozycjach artystka pracowała między innymi z Davidem Guettą, LP, Stevem Aokim i Sią.

Celine Dion to wokalna potęga, jeden z najbardziej rozpoznawalnych, powszechnie szanowanych symboli sukcesu w historii muzyki popularnej. Swoją karierę rozpoczęła jako nastolatka w 1980 r., po nawiązaniu współpracy z menedżerem i przyszłym mężem Rene Angelilem, który zastawił dom, aby sfinansować wydanie jej debiutanckiego albumu.

Mając 18 lat, miała już na swoim koncie olbrzymią liczbę nagród, a w latach 90. artystka zupełnie zdominowała światowe i popowe listy przebojów. Od tego momentu, podczas ponad 35-letniej nieprzerwanej kariery, sprzedała prawie 250 mln albumów.

Dion zdobyła ogromną liczbę nagród i wyróżnień, w tym: pięć nagród Grammy, dwa Oscary, siedem nagród American Music Awards, 20 nagród Juno (Kanada) i 40 nagród Felixa (Quebec).

W czerwcu 2018 roku Dion wyruszyła w trasę Celine Dion Live 2018, podczas której zaśpiewała na 22 koncertach w 12 miastach Azji, Australii i Nowej Zelandii dla 260 tys. fanów. Występy były jednymi z najbardziej dochodowych w ubiegłym roku na świecie, przynosząc prawie 57 mln dol. zysku.

Trzy lata temu Dion w krótkim odstępstwie czasu straciła męża i brata. Teraz wydaje się, że w jej życiu znów wschodzi słońce. Została ambasadorką giganta kosmetycznego, wydaje kolejną płytę, a po pięćdziesiątce, jak przyznaje, "czuje się tak, jakby narodziła się na nowo".

"W końcu pozwalam sobie żyć pełnią życia. Kiedy byłam młodsza, nie robiłam nic poza próbami i ćwiczeniami. Moje życie kręciło się wokół moich strun głosowych. Byłam po prostu... piosenkarką. Teraz cieszę się z bycia sobą i z tego, co kocham robić. Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć żyć. Wreszcie czuję, że najlepsze dopiero przede mną" - mówiła na łamach "Elle".

Piosenkarka podczas wczorajszych zakupów w Nowym Jorku. (Fot. Getty Images)

Po ponad dekadzie od swojego koncertu w Krakowie, Celine Dion powróci też do Polski. W przyszłym roku gwiazda dwukrotnie wystąpi w naszym kraju: 23 maja w Atlas Arenie w Łodzi i 25 maja w Tauron Arenie Kraków.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 29.09.2020
GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

Sport


Sport

Reklama