Menu

Celine Dion powraca!

Celine Dion powraca!
Celine Dion to jedna z największych gwiazd muzyki rozrywkowej. (Fot. Getty Images)
Koncertową wersję utworu Flying On My Own zaprezentowała w Las Vegas Celine Dion. Piosenka trafi na album gwiazdy, którego premierę zaplanowano na listopad tego roku.
Reklama

Utwór zatytułowany "Flying On My Own" to wynik współpracy Dion z Davidem Guettą i jedna z tych kompozycji, jakie trafią na płytę "Courage". Na albumie znajdą się m.in. utwory napisane i nagrane wspólnie z Sia. Wydawnictwo ma się ukazać w listopadzie tego roku, ale już przed premierą płyty Dion rozpocznie koncertową promocję krążka.

Jej trasa "Courage World Tour" zawita do Kanady i Stanów Zjednoczonych. Koncerty w Stanach potrwają do połowy marca 2020 roku.

"Nowy album to Celine, jaką znacie. To Celine z nowymi producentami i nowymi tekściarzami, brzmienie się trochę zmieni, ale muzyka nie - ja zawsze pozostanę sobą" - zaewniła w jednym z wywiadów gwiazda.

Celine Dion to pochodząca z Quebecu wokalistka pop. W repertuarze ma takie przeboje, jak "Nothing Broken but My Heart", "The Power of Love", "Think Twice", "Because You Loved Me", "It's All Coming Back to Me Now", "My Heart Will Go On" czy "I'm Your Angel".

Swoją ostatnią płytę wydała w 2016 roku. To francuskojęzyczny album "Encore un soir". Dion można było ostatnio usłyszeć na soundtracku do filmu "Deadpool 2".

Celine Dion jest drugą po Madonnie artystką z największą liczbą sprzedanych albumów muzycznych. Na całym świecie jej krążki rozeszły się w liczbie ponad 200 milionów egzemplarzy. Niektóre źródła podają jednak, że liczba sprzedanych przez nią płyt wynosić może nawet 220 milionów sztuk.

Poza tymi osiągnięciami, Dion może poszczycić się tytułem drugiej zagranicznej artystki, po Mariah Carey, której nakład ze sprzedaży wydawnictw muzycznych w Japonii sięgnął najwyższego w historii.

W swojej karierze Dion otrzymała także pięć Nagród Grammy, przyznawanych przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, w tym m.in. w kategorii „album roku” za płytę "Falling into You" oraz „nagranie roku” za przebój "My Heart Will Go On".

Z kolei za działalność na rzecz ojczyzny i rozpowszechniania języka francuskiego i kultury francusko-kanadyjskiej otrzymała wiele odznaczeń i wyróżnień, w tym m.in. Order Kanady, Order Quebecu, honorowy doktorat kanadyjskiego Uniwersytetu w Laval oraz francuską Legię Honorową. 

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 16.07.2020
GBP 4.943 złEUR 4.491 złUSD 3.942 złCHF 4.172 zł

Sport


Sport

Reklama