Menu

Była Miss Nowego Jorku z główną rolą w polskim serialu

Była Miss Nowego Jorku z główną rolą w polskim serialu
Davina mieszka teraz pod Wałbrzychem. (Fot. Facebook/Davina Reeves-Ciara)
Davina Reeves-Ciara w 2010 r. sięgnęła po koronę Miss Nowego Jorku. Porzuciła karierę w amerykańskim show-biznesie, bo wybrała miłość. Teraz z mężem i dziećmi mieszka pod Wałbrzychem. Zobaczymy ją w jednej z pierwszoplanowych ról w nowej produkcji Canal+ Żmijowisko.
Reklama

Aktorka wciela się w postać Adaomy, która jest pół Polką, pół Nigeryjką. To bardzo popularna modelka, prezenterka telewizyjna i celebrytka. Ma świadomość tego, że wszystko, co osiągnęła, zawdzięcza urodzie. Zaczyna się z tym źle czuć. "Myślę, że moje życie przypominałoby historię Adaomy, gdybym została w Nowym Jorku. Dzięki temu, że wybrałam małżeństwo i dzieci, nie czuję teraz w swoim życiu pustki" - twierdzi Davina.

Adaoma chce udowodnić, że stać ją na więcej. Planuje napisać książkę-reportaż o tragicznych wydarzeniach w Żmijowisku. O jakie wydarzenia chodzi? Grupa 30-letnich przyjaciół przyjeżdża na urlop do agroturystyki położonej w niewielkiej wsi Żmijowisko na Mazurach. Pewnego wieczoru, podczas zakrapianej imprezy, pomiędzy znajomymi wywiązuje się kłótnia. Stopniowo ujawnia się brutalna prawda o życiu w kłamstwie, dwoistości ludzkiej natury oraz obsesji zazdrości i nienawiści.

Następnego dnia znika córka jednej z par, 15-letnia Ada. Pomimo poszukiwań nie udaje się jej odnaleźć. Rok później jej ojciec, Arek (Paweł Domagała), wraca na miejsce tragedii, aby jeszcze raz spróbować rozwikłać zagadkę zaginięcia córki. Spotyka tam pracującą nad reportażem Adaomę.

Grała m.in. w serialu "Ojciec Mateusz" - na zdj. z Arturem Żmijewskim. (Fot. Facebook/Davina Reeves-Ciara)

"Jeśli chodzi o uczenie się roli, jestem perfekcjonistką. Pierwszego dnia miałam w głowie już cały scenariusz. Ale Piotr Stramowski (gra narzeczonego Adaomy - przyp. red.) pokazał mi, że trzeba mieć więcej luzu. On nie uczył się na pamięć swoich kwestii. Dużo improwizował i wychodziło mu świetnie" - wspomina aktorka.

Dla Daviny praca przy "Żmijowisku" była jednocześnie rodzinnymi wakacjami w Krainie Wielkich Jezior. W hotelu nieopodal planu zdjęciowego zatrzymali się jej najbliżsi - czworo dzieci, mąż, teściowie i koleżanka. W opiece nad latoroślami w wieku 7, 4 i 2 lata oraz ośmiomiesięcznym niemowlakiem pomagały dwie nianie.

Tak jak Adaoma, Davina ma ambicje pisarskie. "Zaczynałam pisać już chyba z dziesięć książek, ale żadnej nie skończyłam" - śmieje się. Teraz, po zagraniu ogarniętej reporterską pasją Adaomy, obiecuje sobie, że skończy te książki. Polskie wydawnictwa zabiegają o współpracę z Daviną i jej mężem, ale to powiększająca się rodzina była dla nich priorytetem. Zapewne jedna z przyszłych publikacji będzie książką kucharską. Jakże mogłoby być inaczej, skoro mąż Daviny - Ireneusz, jest kucharzem.

Davina ma czworo dzieci. (Fot. Facebook/Davina Reeves-Ciara)

Amerykanka powoli buduje swoje aktorskie CV. Zagrała w filmie "Słaba płeć", serialach "Trzecia połowa", "Ojciec Mateusz", a także występowała na deskach Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Uczyła się w szkole aktorskiej w Nowym Jorku. "Rola w +Żmijowisku+ to najważniejsze wyzwanie w mojej karierze" - przyznaje.

Serial "Żmijowisko", który jest ekranizacją powieści Wojciecha Chmielarza, będzie można oglądać od listopada w Canal+. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 14.08.2020
GBP 4.869 złEUR 4.399 złUSD 3.723 złCHF 4.091 zł

Sport


Sport

Reklama