Menu

Brytyjczycy kochają spódniczkę mini

Brytyjczycy kochają spódniczkę mini
Spice Girls nosiły mini, jak i małe czarne... (Fot. PAP/EPA)
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii kochają mini. Taki wniosek płynie z przeprowadzonego na Wyspach sondażu na temat najbardziej lubianych elementów garderoby w całej historii mody. Krótka spódniczka jest liderem tego zestawienia.
Reklama

Popularna na całym świecie miniówka nie jest wynalazkiem brytyjskim. Jako pierwszy pokazał ją Francuz Andre Courreges. Ale to Angielka Mary Quant wprowadziła ją w latach 60. na ulice i sprawiła, że stała się ona dostępna dla tysięcy kobiet. W mini nie chodziło o obyczajową prowokację, tylko o swobodę ruchów, wolność i radość. Nosiła ją m.in. popularna modelka Twiggy.

Mimo upływu lat Brytyjczycy wciąż mają sentyment do tego stroju. W badaniu przeprowadzonym przez ośrodek OnePoll na zlecenie firmy Samsung mieszkańcy Wysp wskazali spódniczkę mini jako najbardziej kultowy trend w całej historii mody.

W sondażu ten strój nieznacznie wyprzedził "małą czarną" - klasyczną czarną sukienkę koktajlową kończącą się nad kolanem, którą spopularyzowała Coco Chanel.

Na kolejnych pozycjach znalazły się szorty damskie (hot pants), dżinsowa kurtka, buty na platformie, dzwony, ramoneska, poduszki na ramionach, muszkieterki i spodnie-rurki. 

Komentarze
  • Przemek
    3 czerwca, 10:11

    brytyjczycy tak, brytyjki tez jednak szkoda ze za bardzo nie maja co pokazac zamiast zwalow celulitu

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 09.07.2020
GBP 4.991 złEUR 4.474 złUSD 3.949 złCHF 4.208 zł

Sport


Sport

Reklama