Menu

Bill Murray powtórzył kultową rolę pogodynka z "Dnia świstaka"

Bill Murray powtórzył kultową rolę pogodynka z "Dnia świstaka"
"Dzień świstaka" - to był film! Dzisiaj uchodzi za kultowy... (Fot. Getty Images)
Trudno o lepszy moment na powrót do roli Phila Connorsa z filmu Dzień świstaka niż 2 lutego. To właśnie tego dnia obchodzone jest bowiem w Stanach to święto. Również 2 lutego na stadionie w Miami rozegrany został kolejny finał Super Bowl amerykańskiej ligi NFL.
Reklama

Jak zawsze towarzyszyły temu wydarzeniu specjalnie przygotowywane z tej okazji reklamy. W jednej z nich wystąpił Bill Murray.

Za trzydziestosekundową reklamę nadawaną w trakcie Super Bowl trzeba było zapłacić w tym roku ponad 5,5 miliona dolarów. Ale chętnych nie brakowało. Transmisję z tego wydarzenia ogląda bowiem rokrocznie ponad sto milionów Amerykanów. Jedną z najlepszych tegorocznych spotów była reklama Jeepa z Billem Murrayem w roli głównej.

Bill Murray ponownie wcielił się w postać Phila Connorsa, głównego bohatera filmu „Dzień świstaka”. Minutowy spot rozpoczyna się w ten sam sposób, co wszystkie poranki filmowego pogodynka. Pobudka o szóstej rano, Sonny i Bono z głośnika radiowego, spotkanie z namolnym sprzedawcą ubezpieczeń. To, co różni ten 2 lutego od pozostałych, to zaparkowany przy krawężniku Jeep. Connors kradnie samochód, zabierając na przejażdżkę świstaka Phila. Kolejne powtórki tego dnia nie są już dla niego straszne.

W ten zabawny sposób Jeep nawiązał do filmu Harolda Ramisa „Dzień świstaka” z 1993 roku. Opowiadał on o pogodynku Philu Connorsie, który zostaje wysłany przez stację telewizyjną do niewielkiego miasteczka Punxsutawney w Pensylwanii. Słynie ono z odbywającego się tam 2 lutego Dnia Świstaka. Właśnie wtedy świstak Phil decyduje o tym czy zima będzie się kończyć, a może potrwa jeszcze przez kilka tygodni. Ku swojemu niezadowoleniu, Connors utyka w pętli czasowej i każdego dnia przeżywa 2 lutego na nowo. Z czasem wykorzystuje to, aby zdobyć serce swojej koleżanki z pracy (Andie McDowell).

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 06.04.2020
GBP 5.203 złEUR 4.561 złUSD 4.226 złCHF 4.320 zł

Sport


Reklama