Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Bill Gates zapowiedział wydanie swoich pamiętników

Bill Gates zapowiedział wydanie swoich pamiętników
Bill Gates planuje wypuścić swój pamiętnik, który skupia się na jego dzieciństwie i życiu studenckim. (Fot. PAP/EPA)
Już w lutym 2025 roku na półki księgarskie trafią pamiętniki Billa Gatesa zatytułowane 'Source Code: My Beginnings'. O dacie premiery książki na swoim blogu poinformował sam współtwórca Microsoftu. W pamiętnikach Gates wróci pamięcią do swojej wczesnej młodości i czasów nauki, z której zrezygnował, by wspólnie z Paulem Allenem założyć firmę, która zrewolucjonizuje świat.
Reklama
Reklama

"Napiszę o związkach, życiowych lekcjach i doświadczeniach, które podłożyły fundamenty pod wszystko, co potem wydarzyło się w moim życiu" – pisze na swoim blogu Bill Gates.

Wraz z informacją o lutowej dacie premiery książki "Source Code: My Beginnings" ("Kod źródłowy: Moje początki"), współtwórca Microsoftu poinformował też, że jego książkę można już zamawiać w przedsprzedaży. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Knopf i liczyć będzie 320 stron. Cena wydania w twardej okładce to 30 dolarów (118 zł).

Opowieść o młodości Billa Gatesa nie będzie jedynym pamiętnikiem jego autorstwa, jaki ukaże się w najbliższym czasie. W planach są jeszcze dwa kolejne pamiętniki. Jeden z nich dotyczył będzie pracy Gatesa w Microsofcie, a drugi jego filantropii.

Jak czytamy w oficjalnym opisie książki Billa Gatesa, jest to historia początków jednego z najbardziej wpływowych i zmieniających świat współczesnych liderów biznesu oraz filantropa.

"Source Code" nie będzie książką o Microsofcie czy przyszłości technologii, będzie opowieścią o wczesnych pasjach i celach, jakie przyświecały bohaterowi pamiętników.

To historia jego pryncypialnej babci, ambitnych rodziców, pierwszych głębokich przyjaźni oraz śmierci jego najlepszego przyjaciela. A także opowieść o odkryciu świata kodowania i komputerów u zarania nowej ery oraz nocnych eskapadach Gatesa do centrum komputerowego.

"Jestem osobą publiczną od dwudziestego roku życia, ale niewiele z mojego wcześniejszego życia jest powszechnie znane. Przez lata wypytywano mnie o te wczesne lata życia, co uświadomiło mi, że ludzie mogą być zainteresowani moją podróżą i czynnikami, które na nią wpłynęły. Opisałem swoje zbuntowane nastoletnie lata, zmagania z rodzicami, stratę kogoś bardzo mi bliskiego, jak również wyzwania stojące przed kimś, kto rzuca szkołę, by postawić wszystko na biznes, który jeszcze nie istniał" – zachęca autor książki.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 14.06.2024
GBP 5.1857 złEUR 4.3581 złUSD 4.0760 złCHF 4.5690 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama