Menu

Beyonce została piosenkarką dzięki Spice Girls - ujawnia Victoria Beckham

Beyonce została piosenkarką dzięki Spice Girls - ujawnia Victoria Beckham
"Spicetki" były supergwiazdami lat 90-tych. (Fot. PAP/EPA)
Słynna projektantka mody i współzałożycielka formacji Spice Girls w najnowszym wywiadzie opowiedziała o tym, jak duży wpływ na dorastające słuchaczki miał jej zespół. Wyznała też, że jedną z zagorzałych fanek brytyjskiego girlsbandu była sama Beyonce...
Reklama

Założony w 1994 roku zespół Spice Girls jest jedną z największych ikon popkultury ostatniej dekady XX wieku. Na przestrzeni lat słynny girlsband sprzedał 85 milionów nagrań, co czyni go najlepiej sprzedającą się żeńską formacją wszech czasów, a zarazem jedną z najlepiej sprzedających się popowych grup w historii. Scary, Baby, Ginger, Sporty i Posh, czyli Melanie Brown, Emma Bunton, Geri Halliwell, Melanie Chisholm i Victoria Beckham (z domu Adams) odpowiadały za wylansowanie najpopularniejszych ówczesnych trendów i inspirowały miliony dorastających dziewcząt. Magazyn "Rolling Stone" określił nawet Spice Girls mianem najbardziej rozpoznawalnego brytyjskiego zespołu od czasu powstania kultowego The Beatles.

Jak wspomina współzałożycielka formacji, a obecnie odnosząca sukcesy projektantka mody Victoria Beckham, jej zespół wywarł ogromny wpływ na młode fanki głównie ze względu na promowane przezeń wartości i filozofię, która przyświecała grupie. "Zaakceptuj to, kim jesteś – ta idea była dla nas zawsze najważniejsza. Starałyśmy się przekazywać, że odmienność nie jest wadą, tylko zaletą i nie ma sensu na siłę zmieniać się pod wpływem presji czy aktualnych trendów. Chciałyśmy pokazać, że warto celebrować to, kim się jest, że warto celebrować to, że wszyscy się od siebie różnimy. Myślę, że ta filozofia zainspirowała wiele młodych dziewcząt, które nas słuchały" – wyznała w podcaście "Breaking Beauty".

Beckham zdradziła też, że jedną z najzagorzalszych fanek zespołu była Beyonce, która zaczynała wówczas muzyczną karierę. Jak przekonuje Victoria, grupa Spice Girls była dla 28-krotnej zdobywczyni nagrody Grammy zarówno życiową, jak i zawodową inspiracją. "Kiedy poznałyśmy się kilka lat temu, powiedziała mi, że to dzięki Spice Girls chciała robić w życiu to, co robi i była dumna z tego, że jest kobietą. Wyznała, że dzięki nam jest dumna z tego, kim jest. A kiedy komplementuje cię tak ikoniczna postać jak Beyonce, to niewątpliwie wiele znaczy" – dodała Victoria.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 11.06.2021
GBP 5.2040 złEUR 4.4723 złUSD 3.6759 złCHF 4.1043 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama