Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

BBC rezygnuje z korzystania z AI w promocji serialu "Doktor Who"

BBC rezygnuje z korzystania z AI w promocji serialu "Doktor Who"
Millie Gibson i Ncuti Gatwa - odtwórcy głównych ról w serialu "Doctor Who". (Fot. Getty Images)
W maju na antenie BBC swoją premierę będzie miał kolejny sezon serialu 'Doktor Who'. W trwającej właśnie promocji tej produkcji z Ncuti Gatwą w tytułowej roli, stacja wykorzystała sztuczną inteligencję do przyspieszenia procesu marketingowego. W efekcie otrzymanych skarg na wykorzystanie w tym celu AI, BBC ogłasza teraz, że nie będzie kontynuować takiego procederu.
Reklama
Reklama

Sztuczna inteligencja została wykorzystana przez zespół marketingowy BBC jako "część małej próby" skorzystania z AI w przygotowaniu tekstu do dwóch promocyjnych e-maili oraz powiadomień mobilnych. Miały one zwrócić uwagę na zbliżającą się premierę serialu "Doktor Who" na antenie BBC. Nie wszystko poszło zgodnie ze sprytnym planem stacji.

"Postępowaliśmy zgodnie ze wszystkimi procesami zgodności redakcyjnej BBC, a końcowe teksty (stworzone przez sztuczną inteligencję) zostały zweryfikowane i podpisane przez członka zespołu marketingowego przed ich wysłaniem. Nie planujemy robić tego ponownie przy promowaniu serialu Doktor Who" – czytamy w oświadczeniu BBC cytowanym przez portal Deadline.

Nie poinformowano jednocześnie o dokładnej liczbie skarg, jakie otrzymała stacja w efekcie skorzystania z AI.

Tym samym stacja zrewidowała swoje wcześniejsze plany korzystania ze sztucznej inteligencji w procesach marketingowych.

"Generatywna sztuczna inteligencja to ogromna szansa na przyspieszenie tworzenia dodatkowych kreacji i uruchomienia większej liczby eksperymentów związanych z promocją większej liczby treści, które jej wymagają" – mówił jeszcze na początku marca David Housden z BBC.

Temat sztucznej inteligencji i jej wykorzystania w przemyśle rozrywkowym nieustannie budzi coraz większe kontrowersje wśród osób związanych z branżą. Choć w trakcie niedawnych strajków scenarzystów i aktorów udało się wypracować rozwiązania mające zapewnić ograniczenie korzystania z AI, przykłady odwrotnych działań pojawiają się coraz częściej. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 15.04.2024
GBP 5.0192 złEUR 4.2851 złUSD 4.0209 złCHF 4.4047 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama