Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Asystent głosowy Google'a samodzielnie przeprowadzi rozmowę telefoniczną

Asystent głosowy Google'a samodzielnie przeprowadzi rozmowę telefoniczną
Asystent Google zyska nowe, unikatowe funkcje. (Fot. Getty Images)
Asystent głosowy Google'a zyskał nowe funkcje, dzięki którym m.in. będzie mógł zarezerwować samochód czy np. bilety do kina - poinformowano na dorocznej konferencji I/O dla programistów w siedzibie koncernu w Mountain View.
Reklama

Jak podano, Asystent Google'a ma działać bez konieczności każdorazowego używania frazy "Hi, Google". Nowa wersja systemu, oparta na technologii Duplex, pozwoli na korzystanie z wielu aplikacji jednocześnie, bez zakłóceń ani opóźnień. W języku angielskim usługa ma wystartować już od wtorku.

Zdaniem ekspertów, technologia użytkowa dopiero wkracza w erę rozwoju. (Fot. Getty Images)

"Trenowaliśmy AI, aby oszczędzić wasz czas (...) Teraz będziecie mogli poprosić Google o pomoc. Asystent zaproponuje rozwiązanie i poprosi o potwierdzenie rezerwacji" - przekazał wiceprezes firmy Scott Huffman, kierujący pracami nad Google Assistant. Jak tłumaczył, asystent będzie proponował spersonalizowane rozwiązania, korzystając np. z historii wcześniejszych wyborów i kontaktów użytkownika. Jednocześnie Huffman zapewnił, że będzie można usunąć zapisane na koncie użytkownika informacje czy prośby o pomoc asystenta.

Podkreślono, że wszystkie usługi będą sterowane głosem. Podczas jazdy samochodem dzięki asystentowi będzie można m.in. sprawdzić, kto dzwoni i odebrać telefon za pomocą głosu, bez konieczności odrywania oczu od drogi.

Koncern zaprezentował technologię Google Duplex w ubiegłym roku. Jak wtedy informowano, jest ona uzupełnieniem asystenta głosowego, a jej zastosowania znacznie wykraczają poza np. robienie list zakupów czy przypominanie o obowiązkach. Duplex potrafi samodzielnie wykonywać połączenia telefoniczne np. w celu rezerwacji stolika w restauracji, a przy tym imituje ludzki głos oraz naturalne słownictwo używane w tego rodzaju rozmowach.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.09.2019
GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

Sport


Reklama