Menu

Aplikacja, która zastąpi klucze do wszystkich drzwi w domu!

Aplikacja, która zastąpi klucze do wszystkich drzwi w domu!
Nie musimy się martwić, że zapomnieliśmy kluczy... (Fot. Getty Images)
Wygląda zupełnie jak tradycyjny klucz, ale ma tę zaletę, że zastępuje pęk kluczy do wielu różnych zamków. Wystarczy tylko, że właściciel zaprogramuje go przy użyciu aplikacji w swoim smartfonie.
Reklama

Taki inteligentny klucz można dopasować do wszystkich swoich zamków pod warunkiem, że one również są inteligentne. Gdy się go zgubi albo zostanie skradziony, do otworzenia drzwi wystarczy aplikacja. Choć w takiej sytuacji warto jej użyć przede wszystkim do zmiany kodu zamków, a następnie do zaprogramowania nowego klucza.

Aplikacja ma więcej przydatnych funkcjonalności. Umożliwia użytkownikowi skonfigurowanie dowolnej liczby kluczy, np. dla członków rodziny. Jeśli właściciel chce zdalnie wpuścić do mieszkania gości, może wysłać na ich smartfony zaproszenie, które aktywują zamek. Zarówno w tej sytuacji, jak i w przypadku tymczasowego najmu, dostęp do mieszkania da się błyskawicznie cofnąć – też poprzez aplikację.

Klucze pod wycieraczką? Te czasy już minęły... (Fot. Getty Images)

Do domu strzeżonego przez takie inteligentne zabezpieczenia mógłby się co prawda włamać haker, ale ich producent, firma Netatmo, zadbał o to, by cyberataki utrudnić. Klucz i zamek działają w oparciu o technologie Bluetooth i NFC (zbliżeniową). Ponadto zamek posiada akcelerometr, który wykrywa wibracje związane z ewentualną próbą fizycznego włamania.

Innowacyjne rozwiązanie Netatmo zdobyło nagrodę CES 2020 Innovation Awards w kategorii „Home Appliances” na największych targach elektroniki użytkowej, które odbywają się zawsze na początku roku w Las Vegas. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 28.01.2020
GBP 5.061 złEUR 4.279 złUSD 3.884 złCHF 4.009 zł

Sport


Reklama