Menu

Amy Adams zagra kobietę, która wierzy w to, że zamienia się w psa

Amy Adams zagra kobietę, która wierzy w to, że zamienia się w psa
To musi być ciekawe wyzwanie dla Amy Adams... (Fot. PAP/EPA)
Sześciokrotnie nominowana do Oscara aktorka wybrała dla siebie kolejny interesujący projekt. Będzie to ekranizacja czekającej na premierę debiutanckiej książki Rachel Yoder zatytułowanej 'Nightbitch'. Jej bohaterka zaczyna wierzyć w to, że zamienia się w psa. Książka pojawi się na półkach księgarskich latem przyszłego roku. Nie wiadomo, kiedy premierę będzie miał film na niej oparty.
Reklama

Jak podaje serwis Deadline, prawa do ekranizacji książki "Nightbitch" zakupiło studio Annapurna Pictures. Scenariusz napisze autorka powieści Rachel Yoder, będzie ona też jednym z producentów filmu. Dla Amy Adams będzie to piąty film nakręcony razem ze studiem Annapurna. Wcześniej pracowali przy takich filmach jak "Mistrz", "American Hustle", "Ona" oraz "Vice". Występ w trzech z nich zakończył się dla aktorki nominacją do Oscara.

"Nightbitch" zapowiadana jest jako książka, która wyjawi "absurdalne i dzikie" prawdy dotyczące macierzyństwa. To czarna komedia, której bohaterką jest artystka, która po urodzeniu syna pozostaje w domu. Z czasem jest coraz bardziej zmartwiona i święcie przekonana o tym, że zamienia się w psa.

Zapowiada się więc film w klimacie niedawnego "Tully" z Charlize Theron oraz "Suki" w reżyserii urodzonej w Glasgow Marianny Palki. "Introwertyczka o samobójczych skłonnościach przechodzi iście kafkowską przemianę: z uczynnej żony i matki zmienia się we wściekłą sukę. Nie metaforycznie, lecz dosłownie. W psychotycznym szale, nago i z obłędem w oku biega i ujada jak pies. Zdradzający ją, lecz kochający mąż nie godzi się na hospitalizację, a szczekającą żonę ze względu na bezpieczeństwo rodziny zamyka w piwnicy" – czytamy w festiwalowym opisie filmu...

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.09.2020
GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

Sport


Sport

Reklama