Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Alessandro Safina: Tenor, który popu się nie boi

Alessandro Safina: Tenor, który popu się nie boi
Alessandro Safina swoim głosem zdobył serca tysięcy fanów. (Fot. Getty Images)
Z urody przypomina George'a Clooneya, ale jego głównym znakiem rozpoznawczym jest to, że do tradycyjnych utworów operowych wplata takie gatunki muzyczne jak pop czy rock. Włoski tenor, Alessandro Safina, 18 grudnia zaśpiewa po raz pierwszy w Polsce.
Reklama

Safina zakochany jest w muzyce klasycznej, ale inspiruje się też współczesną muzyką spod znaku U2, Genesis, Depeche Mode czy The Clash. Jest ojcem chrzestnym gatunku muzycznego o nazwie rock-opera. Występował w duecie z takimi tuzami jak Andrea Bocelli, Jose Carreras, Elton John czy Rod Steward. W 2001 r. Safina wziął udział w filmie "Moulin Rouge!", wykonując "Your song" Eltona Johna wraz z Ewanem McGregorem.

"Pierwszą operą, jaką usłyszałem w życiu, było +Rigoletto+. Do teatru zabrał mnie ojciec. Miałem wtedy 3-4 lata. Byłem na tym spektaklu bodajże osiem razy, aż w końcu zacząłem czuć przesyt" - wspomina tenor.

Najpierw chłonął to, co oferowała jego rodzinna Siena, położona w sercu Toskanii. "Siena to małe, piękne, cudowne miasto. Zawsze noszę je w sercu. Opuściłem ją, gdy miałem 19 lat, by rozpocząć studia we Florencji. Później mieszkałem w Rzymie i Padwie. Od dwóch lat związany jestem z Bukaresztem" - mówi tenor.

18 grudnia tenor po pierwszy wystąpi w Polsce. Zaśpiewa w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Widzowie usłyszą takie przeboje jak "Luna", "Incanto", "Somewhere Over The Rainbow", "Memory" czy "Besame Mucho".

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.09.2018
GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

Sport


Reklama