Menu

Alec Baldwin i jego żona nie rozmawiają ze swoimi dziećmi o koronawirusie

Alec Baldwin i jego żona nie rozmawiają ze swoimi dziećmi o koronawirusie
Hilaria i Alec Baldwinowie nie mówią wszystkiego o pandemii swoim dzieciom... (Fot. Getty Images)
Pandemia koronawirusa wywołała globalną panikę. I sprowokowała mnóstwo pytań - choćby o to, w jaki sposób mówić dzieciom o tym, co się obecnie dzieje na świecie. Alec Baldwin i jego żona w ostatnim wywiadzie zdradzili, że nie przekazują swoim pociechom wszystkiego.
Reklama

Trwająca pandemia koronawirusa sprawiła, że w wielu krajach wprowadzono liczne obostrzenia, które mają pomóc zatrzymać rozprzestrzenianie się infekcji. W konsekwencji tych ograniczeń ludzie muszą całkowicie zmienić swój dotychczasowy styl życia. Dla rodziców małych dzieci sytuacja jest tym trudniejsza. Wielu z nich zastanawia się, w jaki sposób wytłumaczyć pociechom to, co się dzieje i wyjaśnić, dlaczego nie można iść do kina czy na plac zabaw, a "mama i tata nie chodzą do pracy”.

Z podobnym dylematem mierzą się Alec Baldwin i jego żona Hilaria, którzy są rodzicami czwórki dzieci. W przeprowadzonym przez internet wywiadzie dla "The Howard Stern Show", aktor przyznał, że postanowili oszczędzić dzieciom szczegółów związanych z kryzysem wywołanym pandemią. "Rozmawiamy o tych sprawach w oddzielnym pokoju. Nie mówimy przy dzieciach o tym, co się teraz dzieje. Nie ma sensu zarażać ich strachem. Chcemy, żeby miały szczęśliwe dzieciństwo i czerpały radość z każdego dnia” – wyjaśnił.

"Nie ma sensu zarażać ich strachem" - przyznał aktor. (Fot. PAP/EPA)

Żona gwiazdora zaznaczyła jednak, że choć oboje starają się dopilnować, by nie poruszać tematów związanych z koronawirusem w towarzystwie swoich pociech, są one w stanie wywnioskować, że zaszły pewne zmiany. I zadają pytania. "Dzieci są mądre. Wiedzą więcej niż nam się wydaje. To interesujące – one nie są z tego powodu zestresowane, są po prostu zaciekawione. Nie boją się, dopóki nie zauważą, że i my się boimy” – zdradziła Hilaria. Zapytana o to, w jaki sposób rozmawiać o pandemii z dziećmi, poradziła, by zachować spokój i zapewnić pociechy, że "wszystko będzie dobrze”.

"Mówcie, że owszem, jest wirus i to przez niego żyjecie teraz trochę inaczej, ale mama i tata robią absolutnie wszystko, by upewnić się, że nic wam się nie stanie. Będzie tak jeszcze przez jakiś czas, ale wszystko się ułoży, nie stanie się wam krzywda” – wyjaśniła Hilaria Baldwin. I dodała, że w ich rodzinie czas kwarantanny wykorzystywany jest na wspólne działania. "Dzieciaki uwielbiają spędzać czas z nami. A dla nas to szalenie interesujące spojrzeć na świat ich oczami” – zapewniła i zachęciła innych do podobnego wykorzystania przymusowej izolacji.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.05.2020
GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

Sport


Sport

Reklama