Menu

Album "Look Sharp!" - szczęśliwy przypadek Roxette

Album "Look Sharp!" - szczęśliwy przypadek Roxette
Roxette do dzisiaj jest jednym z najbardziej popularnych zespołów na świecie. (Fot. Getty Images)
Look Sharp!, drugi album studyjny szwedzkiego duetu Roxette został wydany 19 października 1988 r. To właśnie dzięki tej płycie eksplodowała popularność zespołu. Jednak o sukcesie zdecydował przypadek. Gdyby nie amerykański student, nikt nie poznałby Roxette.
Reklama

"Listen to Your Heart" - do dziś grany jest w amerykańskich rozgłośniach każdego dnia. "The Look" - to było brzmienie, którego Per Gessle poszukiwał. Nic dziwnego, że album "Look Sharp!", na którym znalazły się te utwory, stał się przepustką do międzynarodowej sławy Roxette.

Płyta, która ma już 31 lat, rozeszła się w ilości 9 mln egzemplarzy. Piosenkarka Marie Fredriksson i autor tekstów Per Gessle szybko przeszli od lokalnych szwedzkich muzyków do zdobywców światowych list przebojów.

"Sekretem sukcesu jest szczęście, talent i wyczucie czasu" - przyznał na łamach "The Guardian" Per Gessle. Przypadek i szczęście odegrały istotną rolę w karierze zespołu Roxette. Gdyby nie amerykański student, który przebywał na wymianie w Szwecji, świat pewnie nie usłyszałby o Roxette.

Powracający na święta do Stanów student zabrał ze sobą egzemplarz płyty, którą przekazał znajomemu z lokalnej stacji radiowej. I tu realizuje się amerykański sen zespołu. Płyta, której wydanie na rynku amerykańskim nawet nie było rozważane, stawała się prawdziwym hitem. A otwierający album utwór "The Look" przecierał drogę do popularności.

"To był oszałamiający dźwięk - dokładnie taki rodzaj zaktualizowanego turbo-popu, którego szukałem. Przyszłość wyglądała tak jasno, że musieliśmy nosić ciemne okulary" - tak o utworze "The Look" mówił Per Gessle.

Marie Fredriksson przyznała, że mimo upływu lat utwór porywa tak samo. "To wciąż jeden z moich faworytów, być może najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiliśmy - teraz wyróżnia się tak samo jak wtedy" - przyznała.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 07.08.2020
GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

Sport


Sport

Reklama