Menu

5-letnie frytki z McDonald's eksponatem w muzeum

5-letnie frytki z McDonald's eksponatem w muzeum
Gdzie?
Reklama
Islandzkie muzeum narodowe w Reykjavíku umieściło wśród eksponatów ostatni zestaw McDonald's sprzedany w tym kraju 30 października 2009 r. Teraz nieco nadpsuty cheeseburger oraz frytki mogą być również na żywo podziwiane w transmisji video.
Sieć McDonalds zdecydowała o zaprzestaniu swej działalności w Islandii w związku z kryzysem 2008 r., który przyniósł kłopoty finansowe franczyzowych lokali sieci w tym kraju. Ostatnia restauracja zamknęła się dokładnie 30 października 2009 r.

Posiadaczem ostatniego zestawu był początkowo Hjortur Smarason, który w ostatnim dniu działania McDonald's w Islandii kupił sobie średnie frytki i cheesburgera - nie do jedzenia, lecz na pamiątkę. Oryginalnie zapakowane trofeum trzymał w garażu i na razie nic nie wiadomo o tym, by specjalnie je zabezpieczał przed działaniem czasu i procesów rozkładu.

O zestawie dowiedziało się ponad rok temu Muzeum Narodowe w Reykjaviku i postanowiło włączyć podstarzałą kanapkę i frytki do swoich eksponatów. Teraz zaś wypożyczyło ono historyczny zestaw hostelowi Bus w stolicy kraju. Hostel zaś wpadł na pomysł udostępnienia eksponatu ludziom na całym świecie za pomocą transmisji na żywo.

"Możesz teraz sam patrzeć i sprawdzić, jak hamburger i frytki starzeją się i psują na twoich oczach. Pamiętaj jednak, że to zadanie wymaga cierpliwości bo zmiany będą następować powoli" - napisano w komentarzu do okienka transmisyjnego.

Dołączona informacja "ten hamburger został zrobiony 1921 dni temu" pomaga uzbroić się w cierpliwość.
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.10.2020
GBP 5.077 złEUR 4.588 złUSD 3.873 złCHF 4.271 zł

Sport


Sport

Reklama