Menu

50 lat temu zrobiono legendarne zdjęcie The Beatles w Londynie

50 lat temu zrobiono legendarne zdjęcie The Beatles w Londynie
Album "Abbey Road" cieszył się gigantyczną popularnością na całym świecie. (Fot. Getty Images)
Wczoraj minęło dokładnie pięćdziesiąt lat od pamiętnej fotografii grupy The Beatles na przejściu dla pieszych na ulicy Abbey Road w północnym Londynie. Zdjęcie na ulicznej zebrze stało się okładką albumu Abbey Road - jednego z najsławniejszych w historii rocka.
Reklama

W 50. rocznicę wykonania fotografii, która miała miejsce wczoraj, setki brytyjskich fanów The Beatles przed południem zjawiło się w okolicach przejścia, a część z nich przybyła przebrana za członków grupy. "Widzowie robili zdjęcia telefonami komórkowymi osoby przebrane za Beatlesów, które naśladując zdjęcie z okładki płyty przechodziły na druga stronę Abbey Road" - napisało AP.

"Fotografia Johna Lennona, Paula McCartneya, George'a Harrisona i Ringo Starra przechodzących przez przejście dla pieszych na Abbey Road zostało zrobiona niedaleko studia nagrań wytwórni EMI, gdzie w 1969 r. muzycy nagrywali nowy album" - przypomniała agencja Reutera.

Okolice słynnej "zebry" były wczoraj oblegane przez fanów The Beatles. (Fot. Getty Images)

Przyjaciel Johna Lennona i Yoko Ono - szkocki fotograf Iain Macmillan, stojąc na drabinie, 8 sierpnia 1969 r. o godz. 11:35 zrobił sześć zdjęć członków grupy przechodzących przez przejście. W tym czasie policja chwilowo wstrzymała ruch uliczny. Piąte z nich posłużyło jako okładka płyty - jedenastego albumu studyjnego The Beatles - który trafił do sprzedaży 26 września 1969 r.

Ostatecznego wyboru spośród sześciu zdjęć dokonał Paul McCartney, który był też pomysłodawcą okładki.

Album "Abbey Road" został wybrany w 2009 r. najlepszym albumem brytyjskiej grupy przez czytelników magazynu "The Rolling Stone" w 2009. Jako jedyny w historii dyskografii The Beatles nie zawiera na okładce ani nazwy zespołu, ani tytułu.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 03.07.2020
GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

Sport


Sport

Reklama