Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

11-letni mówca motywacyjny z Pakistanu

11-letni mówca motywacyjny z Pakistanu
11-latek ma wielu fanów na całym świecie. (Fot. Wikipedia)
Hammad Safi jest cudownym dzieckiem z Pakistanu. Chociaż ma zaledwie 11 lat, jest mówcą motywacyjnym i nauczycielem akademickim.
Reklama

Mały geniusz pochodzi z jednej z najbogatszych rodzin w Peszawarze, mieście leżącym w północnym Pakistanie. Ojciec Hammada Safiego jest biznesmenem, ale życie chłopca nie kręci się wokół dóbr materialnych. Czasami przez 10-12 godzin dziennie studiuje książki i wystąpienia innych mówców motywacyjnych, by rozwijać swoje umiejętności. W jego pokoju trudno znaleźć plakaty ze sportowcami czy bohaterami pokroju Supermana. Są za to portrety Alberta Einsteina, Billa Gatesa i Marka Zuckerberga.

Osoby, które są starsze od Hammada nawet kilkukrotnie, z oczarowaniem słuchają jego przemów dotyczących drogi do sukcesu czy rozwoju edukacji w Pakistanie (ponad 40 proc. Pakistańczyków jest analfabetami - szacuje ONZ). Chłopiec imponuje pewnością siebie, doskonale operuje językiem ciała, na dodatek ubiera się jak dorosły.

"Każda porażka może być początkiem sukcesu", "Każda sekunda się liczy" - Hammad sypie jak z rękawa mądrościami w stylu Mateusza Grzesiaka czy Anthony'ego Robbinsa. Nie brakuje osób, które łakną takiej wiedzy. Profil Hammada na YouTubie ma ponad 160 tys. subskrypcji, a jedno z jego wystąpień ma 3,4 mln wyświetleń. Istnieje nawet aplikacja ze wszystkimi jego wykładami wideo. 

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.01.2019
GBP 4.877 złEUR 4.296 złUSD 3.769 złCHF 3.792 zł

Sport


Reklama