Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Na Lazurowym Wybrzeżu powstanie muzeum konkursu Miss Francji

Na Lazurowym Wybrzeżu powstanie muzeum konkursu Miss Francji
Obecną Miss Francji jest Eve Gilles, modelka i studentka matematyki. (Fot. FRANCOIS LO PRESTI/AFP via Getty Images)
Muzeum konkursu Miss Francji powstanie na Lazurowym Wybrzeżu - zostanie otwarte wiosną 2025 roku - podał dziennik 'Le Parisien'. W placówce w mieście Saint-Raphael eksponowane będą stroje, korony i inne przedmioty związane z konkursem piękności, organizowanym od dekad.
Reklama
Reklama

Muzeum ma opowiadać o historii konkursu Miss France za pomocą archiwalnych zdjęć i nagrań, ale też przedstawi stroje wykonane na potrzeby tego widowiska. Będzie to ponad sto ubiorów, które nosiły w trakcie konkursu kandydatki do korony.

Chodzi o ekspozycję, która przedstawi "niewiarygodną pracę, jaką przeprowadzono nad tymi strojami", pokazującą "francuski know-how" - oświadczył szef Stowarzyszenia Miss Francji (Miss France) i producent konkursu, Frederic Gilbert.

Dziennik regionalny "Var Matin" podał w miniony weekend, że pomysł narodził się, gdy Gilbert powiedział merowi Saint-Raphael o ogromnej kolekcji stowarzyszenia spoczywającej w magazynach.

W ciągu 11 lat stylistka Amandine Catala stworzyła na potrzeby telewizyjnego show około 2 530 strojów. Suknie szyte są na miarę dla każdej z kandydatek. Niekiedy uczestniczki zatrzymują te stroje, odbędą się więc rozmowy w sprawie ich wypożyczenia. Użyczone muszą być też korony.

Ogólnokrajowy konkurs piękności zorganizowano we Francji po raz pierwszy w 1920 roku. Wznowiono go w 1947 roku i od tego czasu organizowany jest corocznie. Obecną Miss Francji jest Eve Gilles, modelka i studentka matematyki.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.07.2024
GBP 5.0939 złEUR 4.2796 złUSD 3.9498 złCHF 4.4410 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama