Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Lotnisko w San Francisco zatrudniło... królika

Lotnisko w San Francisco zatrudniło... królika
Alex pomaga ukoić nerwy zestresowanych pasażerów na lotnisku. (Fot. Twitter/San Francisco International Airport (SFO)/@flySFO)
Międzynarodowy Port Lotniczy w San Francisco ma nowego pracownika. Jest nim królik belgijski o imieniu Alex the Great. Będzie odwiedzał terminal kilka razy w miesiącu i pomagał podróżnym złagodzić stres związany z lotem. Sądząc po komentarzach w mediach społecznościowych, na brak klientów nie będzie narzekał.
Reklama
Reklama

"Alex to olbrzym belgijski, uznawany za największą rasę królików domowych. Jest znany z tego, że ma łagodne usposobienie, jest potulny i cierpliwy. Te cechy czynią go idealnym członkiem drużyny Wag Brigade" - poinformowało lotnisko w oficjalnym komunikacie cytowanym przez serwis Simple Flying.

Do obowiązków Alexa będzie należało to, co potrafi robić najlepiej - przynosić radość i ukojenie zestresowanym podróżnym, szczególnie znudzonym czy rozbrykanym dzieciom.

Kilka razy w miesiącu prawie 13-kilogramowy zwierzak będzie przechadzał się po lotnisku w towarzystwie opiekuna. Będzie go można poznać po noszonej na grzbiecie kamizelce z napisem "pet me" (pogłaszcz mnie), która ma zachęcić podróżnych do okazywania mu zainteresowania, pieszczot i przytulania. Właśnie głaskanie Aleksa ma pomóc pasażerom zapomnieć o długim locie i pozbyć się stresu.

Alex nie jest pierwszym czworonożnym pracownikiem lotniska zajmującym się łagodzeniem stresu podróżnych. Pomysł skorzystania z terapeutycznych właściwości zwierząt zrodził się tu w 2013 roku. Była to inicjatywa pracownicy biura obsługi klienta Jennifer Kazarian, która przekonała władze lotniska, że zmęczonym i zestresowanym pasażerom przyda się chwila wytchnienia i rozrywki w towarzystwie zwierząt.

Tak powstała drużyna Wag Brigade. Na początku trafiły do niej specjalnie szkolone psy, które miały pomagać pasażerom kontrolować i łagodzić poziom stresu.

Dziś w szeregach Wag Brigade jest około 20 psów oraz znająca wiele trików świnia imieniem LiLou. Teraz do tego zwierzyńca dołączył królik, który w San Francisco już jest uznawany za celebrytę. Jego obecność na lotnisku budzi spore zainteresowanie wśród pasażerów, którzy w komentarzach na Instagramie przyznają, że już nie mogą doczekać się spotkania z Alexem.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 17.05.2022
GBP 5.5377 złEUR 4.6558 złUSD 4.4379 złCHF 4.4542 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama