Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Paryska restauracja dla golasów zostanie zamknięta

Paryska restauracja dla golasów zostanie zamknięta
Restauracja nie cieszyła się zbyt dużą popularnością. (Fot. Getty Images)
Jedyna paryska restauracja dla nudystów O'Naturel w lutym definitywnie zamknie podwoje - powiadomili z wielkim żalem na stronie internetowej właściciele lokalu za białymi zasłonami w spokojnej bocznej uliczce 12. dzielnicy miasta świateł.

Usytuowany we wschodniej części Paryża "O'Naturel" otwarto w listopadzie 2017 r. Po przejściu z szatni, gdzie musieli zostawić też komórki, klienci w stroju Adama lub Ewy mogli delektować się kuchnią "bistronomiczną" za 39-49 euro za trzy dania. Lokal postrzegano jako dowód na popularność naturyzmu.

"Bistronomique" to neologizm ukuty z wyrazów bistro i gastronomia, a oznacza wszelkiego rodzaju bary podające wyrafinowane dania. W "O'Naturel" podawano m.in. homary, foie gras i ślimaki z natką pietruszki w śmietankowym sosie.

Zapowiedź likwidacji nie zaskoczyła stałego klienta Cedrica Amato, wiceprzewodniczącego Stowarzyszenia Nudystów w Paryżu.

Według niego, jest "o wiele za wcześnie" na taką restaurację przeznaczoną wyłącznie dla naturystów. Miejski nudyzm musi jego zdaniem "przejść przez efemeryczne doświadczenia związane z przyjemnością i dzieleniem się". Tak było jego zdaniem z wizytą dla naturystów w paryskim muzeum Palais de Tokyo w maju 2018 roku, kiedy to 160 nudystów w grupkach podziwiało dzieła Neila Beloufy, Kadera Attii, Jean-Jacques'a Lebela.

Wcześniej, w 2017 roku, strefę dla nudystów wydzielono w jednym z największych paryskich parków, Bois de Vincennes.

Paryskie Stowarzyszenie Nudystów liczy 80 tys. członków.

Według danych Francuskiej Federacji Nudystów (FFN), liczba Francuzów określających się jako nudyści wzrosła w ciągu ostatnich czterech lat o 50 proc. i wynosi około 2,7 mln. Zdaniem Jacques'a Freemana ze Stowarzyszenia Promocji Swobody Naturyzmu (APNEL), "nagość jest synonimiczna z wolnością".

 

Komentarze


  • Tom
    11 stycznia, 11:44

    .....albo biedą. Zależy jak komu się kojarzy.

Dodaj komentarz


Waluty


Kurs NBP z dnia 23.08.2019
GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

Sport