Menu

Znamy plany reżyserskie Pedro Almodovara

Znamy plany reżyserskie Pedro Almodovara
Pedro Almodovar i jego muza oraz ulubiona aktorka - Penelopie Cruz. (Fot. Getty Images)
Ostatnie miesiące były dla Pedro Almodovara czasem intensywnej promocji jego ostatniego filmu 'Ból i blask'. Jeden z najbardziej oryginalnych twórców światowego kina wróci teraz do pracy. Poznaliśmy szczegóły dwóch projektów, z którymi będzie związany.
Reklama

Almodovar zdradził, że kolejnym projektem, jaki wyreżyseruje będzie krótkometrażowy film z Tildą Swinton w roli głównej. Oparty na motywach monodramu "Głos ludzki" autorstwa Jeana Cocteau. Zaraz potem Almodovar wejdzie na plan kolejnego filmu pełnometrażowego w swojej karierze. Będzie to "A Manual for Cleaning Women" oparty na motywach zbioru opowiadań Lucii Berlin.

Obydwie produkcje będą pierwszymi filmami Almodovara nakręconymi w języku angielskim.

Najnowszym projektem Almodovara będzie krótkometrażowy film z Tildą Swinton w roli głównej, oparty na motywach monodramu "Głos ludzki" autorstwa Jeana Cocteau. (Fot. Getty Images)

Współpracownicy Almodovara potwierdzają, że choć nie jest znany dokładnie termin rozpoczęcia prac nad obydwoma filmami, to ekranizacja "Głosu ludzkiego" ma pomóc Almodovarowi w odnalezieniu się na anglojęzycznym rynku i przyzwyczajeniu się do wyzwań stojących przed reżyserem kręcącym filmy w innym języku.

Napisany przez Cocteau monodram zainspirował Almodovara już w trakcie pisania scenariusza do nominowanego do Oscara filmu "Kobiety na skraju załamania nerwowego" z 1988 roku. Teraz chciałby uaktualnić wymowę napisanego w 1928 roku dzieła, opowiadającego o ostatniej rozmowie telefonicznej pomiędzy kobietą, a jej kochankiem.

"To dziwne, gdy znajomi pytają mnie o kolejne projekty i są naprawdę zaskoczeni, gdy mówię im, że chciałbym zrobić 15-minutową krótkometrażówkę. To historia, w której się zakochałem i jestem bardzo szczęśliwy, że znów mogę się z nią zmierzyć" – wyznał Almodovar. Reżyser jest autorem scenariusza, który został napisany po hiszpańsku, a potem przetłumaczony na angielski. Według Almodovara to bardzo osobista historia, a zarazem wizualny eksperyment.

"Z całą akcją kręcącą się wokół postaci granej przez Swinton i jej psa, projekt pozwala filmowcowi na urzeczywistnienie marzenia o takiej współpracy z aktorką. Potrzebujesz odczuć, że jest ktoś, kto w pełni cię rozumie. W przypadku Tildy jest dokładnie tak, jak sobie wymarzyłem. Jest otwarta, inteligentna, daje mi dużo pewności siebie. W trakcie prób jesteśmy bardzo blisko i rozumiemy się w całości” – chwali reżyser Tildę Swinton.

Gotowa jest już również pierwsza wersja scenariusza filmu "A Manual for Cleaning Women", którego zdjęcia mają rozpocząć się do końca 2020 roku. Z projektem związanych jest dwóch aktorów, jednak Almodovar nie zdradził jeszcze, o kogo chodzi.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.09.2020
GBP 4.920 złEUR 4.505 złUSD 3.836 złCHF 4.190 zł

Sport


Sport

Reklama