Menu

Zespół Czerwone Gitary nagrał nową piosenkę na święta!

Zespół Czerwone Gitary nagrał nową piosenkę na święta!
Zespół przypomniał o sobie świąteczną piosenką. (Fot. Facebook/Fanklub Zespołu Czerwone Gitary)
'Raz do roku' to najnowsza piosenka legendarnej grupy Czerwone Gitary. Zespół nagrał ją specjalnie na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Singiel jest już dostępny w sieci.
Reklama

"Raz do roku, tylko raz, noc grudniowa, wciąż zaprasza na kolędę, nim się zbudzi pierwsza z gwiazd, w ciepłym domu przy choince z wami będę".

Tak brzmi fragment piosenki, do której tekst napisał Łukasz Kleszowski, a muzykę skomponował basista Czerwonych Gitar Arkadiusz Wiśniewski.

Zespół przed laty wylansował już piosenkę, która jest jednym z najpopularniejszych polskich przebojów świątecznych. "Dzień jeden w roku", bo o tym utworze mowa, powstał 43 lata temu. Piosenkę skomponował Seweryn Krajewski, a słowa napisał Krzysztof Dzikowski. Nagranie ukazało się na małej płycie w 1976 roku.

Zespół Czerwone Gitary w przyszłym roku będzie obchodzić 55-lecie działalności. Największą popularnością grupa cieszyła się w latach 60. i 70. XX wieku, kiedy grali w niej Seweryn Krajewski i Krzysztof Klenczon.

Zespół ma na swoim koncie wiele złotych płyt i mnóstwo przebojów, jak choćby "Nie zadzieraj nosa", "Taka jak ty", Anna Maria", "Biały krzyż", "Matura", "Dozwolone od lat 18", "Nikt na świecie nie wie" czy "Kwiaty we włosach".

W styczniu 1969 grupa otrzymała trofeum "MIDEM” w Cannes, przyznawane za największą liczbę sprzedanych płyt w kraju, z którego pochodzi wykonawca. Takie samo trofeum otrzymał wtedy zespół "The Beatles”. Czasopismo "Billboard” przyznało grupie specjalną nagrodę dla najpopularniejszego zespołu.

Obecny skład Czerwonych Gitar to: Jerzy Skrzypczyk (perkusja i wokal), Arkadiusz Wiśniewski (gitara basowa, wokal), Mieczysław Wądołowski (gitary akustyczne, wokal) oraz Dariusz Olszewski (gitara, wokal) oraz Marek Jabłoński. Skrzypczyk to jedyny muzyk z oryginalnego składu zespołu.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 29.09.2020
GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

Sport


Sport

Reklama