Menu

Założyciel Black Sabbath wyrzucił Madonnę z próby zespołu

Założyciel Black Sabbath wyrzucił Madonnę z próby zespołu
Tony Iommi przyznał, że czuł się zażenowany całym zdarzeniem i faktem, że nie poznał słynnej wokalistki. (Fot. PAP)
Nie wiedziałem, kim jest ta dziewczyna” – przekazał Tony Iommi w radiu SiriusXM. Na jego usprawiedliwienie trzeba dodać, że rzecz miała miejsce 35 lat temu.
Reklama

Lipcowa 35. rocznica wielkiego koncertu charytatywnego Live Aid spowodowała, że grono artystów, którzy wystąpili na tym historycznym wydarzeniu, postanowiło podzielić się wspomnieniami. m.in. gitarzysta Black Sabbath, który opowiedział, że przy tej okazji odbył się jednorazowy zjazd członków oryginalnego składu zespołu.

"To była katastrofa, szczerze mówiąc. Mieliśmy zarezerwowany pokój na próby. Niby je rozpoczęliśmy, ale szybko przeszliśmy do dyskusji o dawnych, dobrych czasach i na tym zeszło nam większość czasu".

Tony Iommi opowiedział, że sesja była zamknięta dla osób postronnych, ale do pokoju wdarły się dwie dziewczyny. "Powiedziałem do kogoś z naszej ekipy: Ej, ludzie wchodzą, powiedz im, żeby spadali". Nie zauważył, że jedną z "fanek" była "Material Girl", czyli Madonna, która miała już status gwiazdy po wydaniu albumu "Like a Virgin". Osoba z obsługi, która ostatecznie wyprosiła niechcianych gości, powiedziała mu o tym. Wtedy - jak sam przyznał - poczuł się zażenowany.

Na krótko, bo – jak twierdzi - później nastąpiła noc intensywnego picia, która poprzedzała ciężki dla całego składu Black Sabbath dzień, kiedy to musieli sobie na scenie radzić z ciężkim kacem.

Koncerty Live Aid zorganizowali Bob Geldof oraz Midge Ure, by zebrać pieniądze dla głodującej Etiopii. Występy, które odbyły się 13 lipca 1985 roku na stadionach Wembley (Londyn) oraz im. Johna F. Kennedy’ego (Filadelfia) obejrzało w telewizji 1,5 miliarda ludzi w ok. 100 krajach. Zespół Black Sabbath wystąpił w Filadelfii. Obok m.in. Led Zeppelin, Bryana Adamsa, wspomnianej Madonny, Erica Claptona, Boba Dylana, Carlosa Santany, Tiny Turner i Micka Jaggera. 

Komentarze
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.09.2020
GBP 4.878 złEUR 4.495 złUSD 3.840 złCHF 4.174 zł

Sport


Sport

Reklama