Menu

Zachęcamy, aby rodzice starali się odkrywać i rozwijać talenty swoich dzieci

Zachęcamy, aby rodzice starali się odkrywać i rozwijać talenty swoich dzieci
Koncert noworoczny. Schola dziecięca. (Fot. Marcin Libera)
Każdy z nas ma jakiś talent, a bez możliwości wykorzystania go nie dowiemy się jaki to talent. Zachęcamy, aby rodzice starali się odkryć i rozwijać talenty swoich dzieci i nie chodzi tutaj tylko o muzykę, ale całą gamę innych talentów - mówi Piotr Misztal, muzyk, wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor oraz dyrektor Polskiej Szkoły Muzycznej.
Reklama

Jak długo pracuje Pan z dziećmi?

Piotr Misztal: - Pracę z dziećmi rozpocząłem już w Polsce jako nauczyciel śpiewu w pobliskim Domu Kultury. Po przyjeździe do Anglii rozpocząłem nauczanie gry na gitarze, a w późniejszym czasie na pianinie. Uczyłem głównie dzieci oraz młodzież, choć dorośli również się trafili. Tak minęło już ponad 5 lat i w ubiegłym roku udało mi się zrealizować mój plan, który gdzieś tam w głowie tkwił już od dawna - Polska Szkoła Muzyczna.

Emilia Świder, sekcja pianina. (Fot. archiwum Emilia Świder)

Co było impulsem do założenia szkoły?

Piotr Misztal: - Głównym impulsem do założenia szkoły był fakt, że nie ma w Londynie takiej placówki, a wiele polskich dzieci ma w sobie duży talent, który należy szlifować od najmłodszych lat. Jest wiele polskich sobotnich szkół, ale też nie każde dziecko do takiej szkoły chodzi. Polska Szkoła Muzyczna to nie tylko placówka, gdzie dzieci uczą się gry na instrumentach, ale mają również możliwość spotkania się z innymi polskimi dziećmi, rówieśnikami, a także bliższego obcowania z językiem polskim.

Co szkoła oferuje uczniom?

Piotr Misztal: - Na chwilę obecną skupiamy się na tym, aby nasi uczniowie poznali najważniejsze zagadnienia z teorii muzyki oraz nauczyli się gry na wybranym instrumencie. W późniejszym czasie planujemy rozszerzyć działalność szkoły o nowe sekcje muzyczne i być może uda nam się przygotowywać do egzaminów, ale to najbliższa przyszłość.

Amelie James, sekcja gitary. (Fot. Paweł Mieszczakowski)

Na jakie sekcje muzyczne można zapisać dziecko?

Piotr Misztal: - Mamy sekcję pianina, skrzypiec, gitary, fletu oraz sekcję śpiewu. Organizujemy również imprezy, na których prezentujemy osiągnięcia naszych ucznów: audycje, koncerty, przesłuchania, konkursy.

Czym szkoła może się już pochwalić?

Piotr Misztal: - W pierwszą niedzielę stycznia odbył się w polskiej parafii na South Norwood koncert noworoczny. Był to pierwszy nasz koncert zorganizowany przez Polską Szkołę Muzyczną w Londynie. Podczas koncertu zaprezentowali się uczniowie z sekcji pianina oraz gitary, którzy zagrali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Swoją obecnością na koncercie zaszczycił nas Pan Konsul Radosław Gromski. Relacja z koncertu noworocznego ukazała się również w TVP Polonia.

Mam nadzieję, że samych koncertów będzie w ciągu roku kilka. Najbliższy odbędzie się prawdopodobnie na przełomie czerwca i lipca jako koncert kończący pierwszy rok nauki.

Od prawej: Piotr Misztal (dyrektor PSM), Pan Konsul Radosław Gromski, Pani Irena Kukuła - dyrektor polskiej sobotniej szkoły na South Croydon, Milena Dobrzycka - skrzypce, Adam Szul – saksofon (fot. Marcin Libera)

Aktualnie trwa nabór na wszystkie sekcje muzyczne!

Przyjmujemy zapisy na wszystkie sekcje muzyczne – wokal, gitara, pianino, flet oraz skrzypce ! Drzwi naszej szkoły otwarte są dla wszystkich dzieci powyżej 6. roku życia.

Aby zapisać dziecko do naszej szkoły, należy pobrać formularz zgłoszeniowy wypełnić własnoręcznie i przesłać drogą elektroniczną na adres: info@psmlondyn.com Przypominamy również, że za wszystkie zajęcia mogą płacić Państwo tygodniowo, miesięcznie lub z góry za cały semestr. Kwoty podane na naszej stronie są kwotami semestralnymi.

Przy zapisaniu dziecka na więcej niż 1 sekcję muzyczną, przyznana zostanie zniżka w wysokości £50 ! Zniżka obowiązuje również w przypadku zapisania rodzeństwa.

Więcej informacji o naborze: www.psmlondyn.com/rekrutacja

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.09.2021
GBP 5.3827 złEUR 4.6154 złUSD 3.9337 złCHF 4.2489 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama