Menu

W przyszłym roku będzie dominował kolor niebieski

W przyszłym roku będzie dominował kolor niebieski
W 2020 roku rządzić będzie Classic Blue... (Fot. Getty Images)
Odcień kojarzący się z barwą nieba o zmierzchu - taki kolor będzie królował przez nadchodzący rok, ogłosił Instytut Kolorów Pantone. Jak tłumaczą przedstawiciele Instytutu ten odcień ma zapewnić otuchę, której ludzie szukają w niepewnym świecie.
Reklama

Instytut Kolorów Pantone od lat ogłasza w grudniu, jaki kolor będzie dominował w trendach na nadchodzący rok. Odnosi się to głównie do mody i designu, ale jest też odzwierciedleniem nastrojów ludzi z całego świata. Wybór barwy roku poprzedzony jest bowiem wielomiesięcznymi badaniami i obserwacjami.

Royal blue powinien pobudzać wszystkie zmysły... (Fot. Getty Images)

"Zazwyczaj trendy, które widzimy w kolorze, odzwierciedlają duże trendy makro, które są widoczne w kulturze" - wyjaśniła Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Color Institute. Dodaje, że inspiracje mogą pochodzić ze sztuki, filmów, stylu życia, warunków społeczno-ekonomicznych i politycznych, miejsc podróży, nowych technologii - naprawdę wszystkiego.

Pressman podkreśla, że istotny jest nie tylko sam odcień, ale również jego nazwa. Dlatego w 2020 roku rządzić będzie Classic Blue, bo, zdaniem ekspertów z Pantone, jego nazwa ma majestatyczny, królewski wydźwięk.

Niebieski kolor nada wnętrzu elegancji. (Fot. Getty Images)

Jest w niej z jednej strony powściągliwość, z drugiej wyrazistość i brak ograniczeń. "Nazwa naprawdę musi współbrzmieć z przesłaniem, które chcemy przekazać" - podkreśla wiceprezes Pantone.

Pressman dodaje też, że jest to odcień, który powinien pobudzać wszystkie zmysły. Zatem może nam przypominać zapach i szum morza, może przywoływać smak soczystych winogron albo likieru wytwarzanego ze skórek gorzkich pomarańczy.

W jaki sposób możemy akcentować najmodniejszy kolor 2020 roku w naszym codziennym życiu?

Warto postawić na dodatki... (Fot. Getty Images)

Warto postawić na dodatki w tym odcieniu - szaliki, zegarki, drobne modowe akcenty; w domu możemy sięgnąć po świece, wazony czy akcesoria kuchenne.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 06.04.2020
GBP 5.203 złEUR 4.561 złUSD 4.226 złCHF 4.320 zł

Sport


Reklama