Menu

Ulubione naczynie wpływa na smak kawy?

Ulubione naczynie wpływa na smak kawy?
Ekspertka kawę poleca pić po prostu tak, jak lubimy. (Fot. Getty Images)
Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Kawy. Jesienią napój ten warto wzbogacić o syrop dyniowy - poleca Anna Oleksak. Ekspertka przyznaje też, że kawę warto pić codziennie, a z okazji święta można sobie sprawić nowy kubek albo filiżankę, co też ma wpływ...
Reklama

Jak przyznaje Anna Oleksak, coffee ambassador Nespresso, jesienią warto urozmaicić smak kawy np. o syrop dyniowy. "Jesień to niewątpliwie syrop dyniowy - doskonale łączy się on z kawą i polecam go do kaw intensywniejszych, jak ta z Indii czy Indonezji, bo nadaje takiego rozgrzewającego charakteru" - mówi.

Ekspertka kawę poleca pić po prostu tak, jak lubimy. "Znam wiele przepisów z najróżniejszymi przyprawami: korzennymi, nawet i chili. Jednak najważniejsze jest to, żeby picie kawy sprawiało nam przyjemność. Czasem jest to przepis, a czasem jest to nasze ulubione naczynie, np. filiżanka, z którą sobie usiądziemy i otulimy się kocykiem" - opowiadaz Oleksak i przyznaje, że to właśnie jej ulubiony sposób, również na cieszenie się jesienią.

Z badania "Poranna kawa Polaków" zleconego przez Nespresso wynika, że naczynie, z którego pijemy kawę, jest bardzo ważnym elementem rytuału pica tego napoju. 81 proc. ankietowanych ma swoje ulubione naczynie - dla 61 proc. jest to kubek, a dla 24 proc. filiżanka. Co więcej, badani przyznają, że wybór naczynia ma znaczący wpływ na doznania płynące z picia kawy.

Czyli pijmy kawę nie tylko od święta, ale od święta sprawy sobie nową filiżankę albo kubek? "Absolutnie tak! Zachęcam do tego, bo to w czym pijemy kawę, jak ona jest podana, również wpływa na to, jak ta kawa nam smakuje" - kwituje.

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 07.08.2020
GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

Sport


Sport

Reklama