Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Tom Cruise nie nakręci scen z helikopterami na Svalbardzie przez niedźwiedzie

Tom Cruise nie nakręci scen z helikopterami na Svalbardzie przez niedźwiedzie
Tom Cruise przegrał z... niedźwiedziami. (Fot. PAP/EPA)
Gubernator Svalbardu, norweskiej prowincji na Oceanie Arktycznym, nie zgodził się, by Tom Cruise nakręcił tam sceny lądowania helikopterów do ósmej części 'Mission: Impossible'. Mogłoby to bowiem zaszkodzić niedźwiedziom polarnym, które upodobały sobie ten archipelag. Mimo tej odmowy główni członkowie ekipy wybrali się w środę na Svalbard i zamierzają tam zostać co najmniej trzy tygodnie.
Reklama
Reklama

Tom Cruise, za pośrednictwem działającej na Svalbardzie firmy produkcyjnej PolarX, złożył wniosek o zgodę na 30 lądowań helikopterów na archipelagu, którego największą wyspą jest Spitsbergen. Jednak gubernator, Lars Fause - jak poinformowały media - wyraził sprzeciw, stawiając na pierwszym miejscu dobrostan niedźwiedzi polarnych.

Co warto podkreślić, na Svalbardzie żyje więcej tych niedźwiedzi (3 tys.), niż wynosi liczba mieszkańców stolicy tej prowincji, Longyearbyen (2 tys.). Realizowanie zdjęć z helikopterami właśnie teraz byłoby tym bardziej niewskazane, że zbliża się wiosna i zwierzęta te wychodzą z hibernacji.

Odpowiedzialna za ochronę środowiska na Svalbardzie, Kristin Heggelund, komentując tę sprawę, stwierdziła w rozmowie z "The Times", że "wszystko, co robimy na Svalbardzie, musi odbywać się w sposób, który nie powoduje niepotrzebnego niepokojenia ludzi i zwierząt".

Firma PolarX usiłowała odwołać się od decyzji gubernatora Svalbardu, ale ostatecznie z tego zrezygnowała. Mimo komplikacji, jakie się pojawiły, główni członkowie obsady ósmej części "Mission: Impossible" w środę 15 marca polecieli na Svalbard i mają zostać tam przez trzy tygodnie.

Jeśli chodzi o "Mission: Impossible 7", ten odcinek przygód agenta specjalnego Ethana Hunta, trafi do kin 14 lipca 2023 roku.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.03.2023
GBP 5.3417 złEUR 4.6911 złUSD 4.3742 złCHF 4.7623 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama