Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Skąd wzięły się nagie zdjęcia gwiazd przed siedzibą Parlamentu Europejskiego?

Skąd wzięły się nagie zdjęcia gwiazd przed siedzibą Parlamentu Europejskiego?
Wystawa zakończy się dzisiaj... (Fot. Twitter/@our_fish)
Gillian Anderson z węgorzem, Helena Bonham Carter z tuńczykiem i Sean Penn z koryfeną. To tylko część zdjęć sławnych osób, które można oglądać przed siedzibą Parlamentem Europejskim w Brukseli. Wystawa zatytułowana 'Koniec przełowienia w UE: miniona i nadchodząca dekada jest częścią kampanii 'Fishlove', która zachęca do ochrony ekosystemów morskich.
Reklama
Reklama

Temat ochrony morskich stworzeń nie wydaje się atrakcyjny. Kampania "Fishlove" chce to zmienić, dlatego od pięciu lat realizuje sesje zdjęciowe, w których gwiazdy pozują nago z morskimi zwierzętami. A wszystko po to, by podnosić świadomość potrzeby ochrony ekosystemów morskich Ziemi i promowania zrównoważonego rybołówstwa.

Wśród dwudziestu sław, które w tym roku sfotografowały się z morskimi zwierzętami, są zdobywczyni Oscara Judi Dench, wizjoner i przedsiębiorca Richard Branson czy znakomita aktorka Helena Bonham Carter. Na wystawie przed gmachem Parlamentu Europejskiego w Brukseli można obejrzeć też akty Seana Penna, Gillian Anderson, Emmy Thompson z Gregiem Wise’em i Rutgera Hauera.

Pomysł, by wykorzystać nagość do promocji idei ochrony środowiska, może wydawać się kontrowersyjny, ale twórcy "Fishlove" - australijska aktorka Greta Scacchi i właściciel restauracji w Brighton Nicholas Röhl - uważają, że ujawnienie nagiej prawdy o przełowieniu ma prawo być szokujące. Fotografie - choć śmiałe, mają przede wszystkim skłaniać do myślenia.

"W związku z trwającym kryzysem klimatycznym i bioróżnorodności nadszedł czas, aby decydenci UE, zainspirowani odwagą celebrytów, podjęli śmiałe działania na rzecz zmiany sposobu zarządzania rybołówstwem, aby zapewnić zdrowe funkcjonowanie morskich ekosystemów i przeciwdziałać zmianom klimatycznym" – czytamy w oświadczeniu "Fishlove". Organizacja zauważa, że zarządzanie rybołówstwem w UE przyniosło pewne postępy, ale wciąż nie zrealizowano zobowiązania do zaprzestania przełowienia.

Wystawę można oglądać jedynie do dzisiaj - 9 czerwca. Wydarzeniu towarzyszy gala "Koniec Przełowienia", która odbędzie się Muzeum Nauk Przyrodniczych w Brukseli. Wezmą w niej udział m.in aktor i reżyser Jean-Marc Barr, współzałożycielka "Fishlove" Greta Scacchi i niemiecki aktor Rainer Bock. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 03.05.2024
GBP 5.0670 złEUR 4.3323 złUSD 4.0474 złCHF 4.4345 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama