Menu

Oprah Winfrey oddała 10 mln dolarów na pomoc Amerykanom

Oprah Winfrey oddała 10 mln dolarów na pomoc Amerykanom
Sławni i bogaci Amerykanie, tacy jak Oprah, przekazują spore sumy na pomoc najbardziej potrzebującym... (Fot. PAP/EPA)
Ikona telewizji, Oprah Winfrey, dołączyła do grona gwiazd, które w dobie pandemii koronawirusa przekazały duże kwoty na cele charytatywne. Ulubienica Amerykanów na pomoc swoim rodakom przeznaczyła 10 mln dolarów.
Reklama

Pomoc ofiarowana przez Winfrey trafi do miejscowości rozsianych po całej Ameryce, w szczególności do miejsc, gdzie gwiazda się wychowywała (mieszkała w stanach Mississippi, Milwaukee i Tennessee). Z puli 10 mln dolarów, największą kwotę wyasygnowała dla nowo powstałego Amerykańskiego Funduszu Żywności, którego współzałożycielem jest Leonardo DiCaprio.

Gwiazda wspiera Amerykanów również w inny sposób. Na platformie Apple TV+ prowadzi program, w którym rozmawia z ekspertami na temat koronawirusa ("Oprah Talks COVID-19”).

W ostatnim odcinku zdobyła się również na osobiste wyznanie: "Wciąż pamiętam, jak dorastałam z matką w Milwaukee, kiedy wszyscy byliśmy na zasiłku. Czasami potrzebowaliśmy wsparcia, aby tylko przetrwać”.

Na jakim obszarze działań charytatywnych postanowiła się skupić? "Szukałam sposobów na dostarczanie ludziom żywności” – deklaruje.

Wśród rekordzistów wspierających walkę z koronawirusem są miliarderzy – założyciel i prezes Amazona, Jeff Bezos oraz twórca Microsoftu, Bill Gates. Obaj przekazali po 100 mln dolarów.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 28.05.2020
GBP 4.932 złEUR 4.426 złUSD 4.024 złCHF 4.149 zł

Sport


Sport

Reklama