Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Okularnik - inteligentny i... seksowny

Okularnik - inteligentny i... seksowny
Wiele kobiet decyduje się na okulary ze względów estetycznych. (Fot. Getty Images)
Na przestrzeni lat zaszła ogromna zmiana w postrzeganiu okularników. Dzisiaj osoby oglądające świat zza szkieł postrzegane są jako inteligentne, pociągające i modne.
Reklama

Badanie PBS, zrealizowane dla kampanii "Czas na wzrok 40+", wlewa otuchę w serca okularników. Mogą odważnie patrzeć na świat zza szkieł, bo okularnikom przypisuje się wiele pozytywnych cech.

Aż 89 proc. uczestników badania stwierdziło, że okularnik wygląda inteligentniej. Wszak wadę wzroku powiązujemy na ogół podświadomie z liczbą przeczytanych książek i godzin spędzonych na nauce przy nieodpowiednim oświetleniu.

Dobrze dobrane okulary potrafią dodać uroku! (Fot. Getty Images)

Idąc dalej, według 83 proc. Polaków, dobrze dobrane okulary powodują, że wyglądamy młodo i modnie - potwierdza to 72 proc. wskazań. Okazuje się też, że okularnik jest sexy! To opinia, którą podziela ponad połowa Polaków - 58 proc. A więc współczesny okularnik to seksowny inteligent.

Polaków poproszono też o wskazanie trzech znanych osób z show-biznesu, noszących okulary, z którymi z przyjemnością zjedliby kolację. W tym zestawieniu zdecydowanie wybijają się dwie panie. Na pierwszym miejscu, z wynikiem 25 proc., znalazła się Krystyna Czubówna, której ciepły, charakterystyczny głos zna chyba każdy miłośnik filmów przyrodniczych i nie tylko. Drugie miejsce należało do Danuty Stenki. Kolację z nią zjadłoby aż 21 proc. respondentów.

Stenka o swojej przygodzie z okularami opowiedziała niedawno na kartach książki "Modna Polka”. "Pierwsze okulary kupiłam, bo musiałam. Nie przywiązywałam wagi do ich wyglądu. Miały mieć po prostu odpowiednio dobrane szkła i tyle. Gdy jednak zaproszono mnie do reklamy szkieł progresywnych, co wiązało się również z nakładaniem na nos niezliczonej ilości okularów, zaczęłam się im przyglądać. I sobie w nich. Okazało się, że to fantastyczna biżuteria” - aktorka wyznała w rozmowie z Natalią Hołownią.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.08.2019
GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

Sport


Reklama