Menu

Nowa książka byłego polskiego szpiega!

Nowa książka byłego polskiego szpiega!
Ta książka z pewnością znajdzie wielu czytelników... (Fot. Mat. prasowe)
Odwet Vincenta V. Severskiego to powieść, w której autor łączy wątki kryminalne ze szpiegowskimi dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu. Severski jest jednym z najpoczytniejszych polskich pisarzy, a jego książki rozeszły się już w ponad 600 tysiącach egzemplarzy.
Reklama

W najnowszej książce Severskiego czytelnicy odnajdą kulisy polskiej areny szpiegowskiej, opisy technik wywiadowczych, wartką akcję oraz bogate tło polityczne. Fabuła rozpoczyna się od tajemniczych śmierci polskich agentów wywiadu na obcych terytoriach. Ślady wskazują na Al-Kaidę. Nietypowe wydarzenia wzbudzają zainteresowanie rosyjskich służb, które próbują wpłynąć na sytuację wewnętrzną w Polsce. Wszystkie te działania odbywają się w świetle zbliżających się wyborów parlamentarnych.

O czym pisze emerytowany pułkownik polskiego wywiadu? (Fot. www.uni.opole.pl)

Dzięki realizmowi, szczegółowym charakterystykom bohaterów i bogatemu życiorysowi autora, książki Severskiego wyróżniają się na tle innych polskich powieści.

„Zanim poszedłem do wywiadu, chciałem być pisarzem. Nie udało się wtedy, ale w szpiegowskim świecie miałem mnóstwo okazji, aby pisać raporty i informacje. Kiedy jednak przeszedłem na emeryturę, postanowiłem pisać prozę i spełniło się moje młodzieńcze marzenie" - opowiada Severski. 

Vincent V. Severski to pseudonim literacki pułkownika polskiego wywiadu. Severski przez 26 lat pełnił służbę wywiadowczą. Zajmował jedno z najwyższych stanowisk kierowniczych w Agencji Wywiadu. Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany przez najwyższe władze RP, uhonorowany Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę. Po odejściu ze służby w 2007 roku zaczął tworzyć. Jest autorem bestsellerowej serii „Nielegalni”, „Niewierni”, „Nieśmiertelni” i „Niepokorni”. Wydany w 2018 roku „Zamęt” został nominowany do nagrody Bestsellery Empiku w kategorii Literatura polska. „Odwet” to jego szósta książka.

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 07.08.2020
GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

Sport


Sport

Reklama