Menu

Na koncert Aerosmith do... Krakowa

Na koncert Aerosmith do... Krakowa
Aerosmith w składzie: Brad Whitford, Joe Perry, Joey Kramer, Tom Hamilton and Steven Tyler. (Fot. Getty Images)
Jeden z najsłynniejszych amerykańskich zespołów rockowych Aerosmith, który w 2020 r. będzie świętować 50-lecie istnienia, 12 lipca wystąpi w Tauron Arenie Kraków.
Reklama

Trasa koncertowa legendarnej formacji rozpocznie się 13-tego czerwca w Mediolanie na iDays Festival. Następnie rockmeni odwiedzą takie kraje jak Szwajcaria, Belgia, Czechy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Austria, Polska, Wielka Brytania, Węgry i Dania. Ukoronowaniem trasy będzie koncert w Niemczech 27 lipca 2020.

Steven Tyler, Joe Perry, Brad Whitford (gitara), Tom Hamilton (bas) i Joey Kramer (perkusja) odwiedzą Polskę 12 lipca. Dadzą show w Tauron Arenie Kraków. Pod Wawelem gościli już w 2017 r. Ogólna sprzedaż biletów rozpocznie się w piątek, 13 grudnia, a przedsprzedaż dwa dni wcześniej.

W 2020 r. zespół będzie świętować 50-lecie swojego istnienia. Europejska trasa poprzedzona będzie popularną serią koncertów "Aerosmith: deuces are wild” w Las Vegas. Ta rozpoczęła się 6 kwietnia 2019, a zakończy 4 czerwca 2020. Projekt obejmuje 50 koncertów w Parku MGM.

Aerosmith ma na koncie szereg nagród, m.in. cztery statuetki Grammy, osiem American Music Awards, sześć Billboard Awards i dwanaście MTV Video Music Awards. Wśród największych przebojów zespołu są takie kawałki, jak "I don’t want to miss a thing", "Crazy", "Livin’ on the edge", "Dude (looks like a lady)".

W Polsce zespół wystąpił po raz pierwszy w 1994 r. – koncert odbył się na warszawskim stadionie Gwardii. Po raz drugi Aerosmith zawitał do Polski w 2014 r., występując w Łodzi.

Amerykańscy rockmeni mieli też zagrać w 1998 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie, jednak europejska część trasy nie doszła do skutku z powodu kontuzji Stevena Tylera.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.02.2020
GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

Sport


Reklama