Menu

Na co zwrócić uwagę przy wyborze jesiennego płaszcza?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze jesiennego płaszcza?
Odpowiednio dobrany płaszcz będzie nam służyć przez lata, dlatego zawsze sprawdzają się klasyczne fasony i kolory. (Fot. Getty Images)
Obszerne peleryny, kolorowe sztuczne futra, dwurzędowe kraciaste płaszcze – w kwestii okryć wierzchnich projektanci stawiają w tym sezonie na różnorodność. Wybierając odpowiedni płaszcz, warto kierować się jednak nie tylko lansowanymi na wybiegach trendami. Podczas zakupów zwróćmy uwagę także na odpowiedni dla nas krój, rozmiar i jakość materiału.
Reklama

Dla wielu z nas rozpoczęcie nowego sezonu wiąże się z koniecznością uzupełnienia szafy o pozostające w zgodzie z najświeższymi trendami ubrania i dodatki. W jesiennej garderobie z całą pewnością nie może zabraknąć modnego wierzchniego okrycia, które z jednej strony stanowi dopełnienie codziennych stylizacji, z drugiej zaś – zapewnia niezbędny komfort i ciepło w chłodne dni.

Na wybiegach zapanowała tymczasem różnorodność. Prócz kolorowych sztucznych futer, które mogliśmy podziwiać na pokazach Stelli McCartney i Miu Miu oraz kraciastych płaszczy lansowanych przez marki Dries Van Noten, Lanvin i Hermes, jednym z dominujących trendów pozostaje modna od kilku sezonów peleryna. Przywodzące na myśl stroje superbohaterek peleryny pojawiły się na pokazach jesienno-zimowych kolekcji Givenchy, Gucciego, JW Andersona, Loewe i Paco Rabanne.

Kolorowe sztuczne futerka? Jak najbardziej! (Fot. Getty Images)

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj wierzchniego okrycia zdecydujemy się w nadchodzących miesiącach, warto zwrócić uwagę na kilka wykraczających poza zgodność z trendami kwestii. Jedną z kluczowych cech idealnego płaszcza powinna być jakość materiału, z którego został uszyty. "Jesienny lub zimowy płaszcz powinien być inwestycją na niejeden sezon. Zawsze przy zakupie należy czytać metki. Płaszcze mogą wyglądać bardzo podobnie, ale to procent wełny w składzie zapewni nam ciepło w chłodniejsze dni" – zaznacza stylistka Milena Bekalarska.

Ważny jest również wybór odpowiedniego rozmiaru. Choć będąc na zakupach zwykle odruchowo sięgamy po ubranie w rozmiarze, który dominuje w naszych szafach, w przypadku okryć wierzchnich należy zachować większą ostrożność. Jeśli zależy nam na codziennym komforcie, wybierzmy płaszcz dostosowany do naszego trybu życia, który zapewni nam niezbędną swobodę ruchów. "Zwracajmy uwagę na linię ramion. Nie trzymajmy się kurczowo rozmiarów. Jeżeli poruszamy się komunikacją miejską, weźmy pod uwagę ubieranie się na cebulkę i postawmy na płaszcz nawet dwa rozmiary większy niż zazwyczaj kupujemy" – sugeruje stylistka.

Płaszcz powinien być luźny na tyle, aby można było się ubierać "na cebulkę". (Fot. Getty Images)

Gdy uda się nam wybrać idealne okrycie wierzchnie, pamiętajmy o właściwym dbaniu o nie. Tylko wówczas będziemy mieć gwarancję, że przetrwa niejeden sezon, co w przypadku dobrej jakości, a co za tym idzie kosztownych ubrań, jest szczególnie istotne. "Jeżeli chcemy, aby płaszcz służył nam długo, nie oszczędzamy na czyszczeniu. Minimum raz w sezonie warto zainwestować w pralnię chemiczną. Natomiast na co dzień dbajmy o odpowiedni wygląd płaszcza używając np. rolek do ubrań" – dodaje Bekalarska.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.10.2020
GBP 5.061 złEUR 4.577 złUSD 3.866 złCHF 4.273 zł

Sport


Sport

Reklama