Menu

Możecie spodziewać się telefonu od... Escobara

Możecie spodziewać się telefonu od... Escobara
Brat nieżyjącego barona antynarkotykowego chce zrewolucjonizować rynek telefonów komórkowych. (Fot. Getty Images)
Brat nieżyjącego barona narkotykowego z Medelin, a zarazem były księgowy w jego kartelu zapowiada, że zrewolucjonizuje rynek telefonów. Roberto Escobar ogłosił, że rozpoczyna sprzedaż ultranowoczesnego smartfonu z rozkładanym ekranem. Takiego jak Samsung Galaxy Fold, tylko solidniejszego i czterokrotnie tańszego.
Reklama

Smartfon Escobar Fold 1, wyprodukowany przez należącą do Roberto Escobara firmy Escobar Inc., już swoją nazwie daje prztyczka Samsungowi.

Choć jest podobny do telefonu koreańskiego koncernu, to według brata słynnego barona narkotykowego jest lepszy. Ma bowiem bardziej odporny na zarysowanie ekran i lepsze zabezpieczenia przed kradzieżą danych i przed inwigilacją.

Można już składać zamówienia na produkt Escobara, bowiem produkcja ruszyła pełną parą. (Getty Images)

Relatywnie niską cenę (od 349 do 499 dolarów) Roberto Escobar tłumaczy tym, że urządzenie można kupić wyłącznie przez stronę internetową, co obniża koszty funkcjonowania firmy. Zamówienia można już składać.

Jeśli ktoś ogląda na HBO prześmiewczy serial "Dolina Krzemowa", zwrócił pewnie uwagę na występującą w trzecim sezonie postać złowieszczego biznesmena z Chile, który próbuje podbić Palo Alto, wykorzystując do tego pieniądze z rodzinnego krwawego interesu. Teraz z bardzo dużą dozą pewności można stwierdzić, że bohater wzorowany jest właśnie na Roberto Escobarze.

Biznesmen zasłynął niedawno tym, że pokłócił się z Elonem Muskiem, którego firma The Boring Company w zeszłym roku wyprodukowała Not a Flamethrower (niemiotacz ognia) – gadżet przypominający broń z broń z uniwersum "Gwiezdnych Wojen", który - wbrew nazwie - pluje płomieniami i ma chronić przed… zombie.

Escobar twierdził mianowicie, że to on ma prawa do wynalazku, a Musk mu go po prostu ukradł. Teraz brat barona narkotykowego zapowiada, że w styczniu 2020 r. jego prawnicy wniosą do sądu w Kalifornii pozew zbiorowy przeciwko Apple. Escobar oskarża tę firmę o to, że zawyża cen swoich – jak to ujął - bezwartościowych produktów.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.09.2020
GBP 4.920 złEUR 4.505 złUSD 3.836 złCHF 4.190 zł

Sport


Sport

Reklama