Menu

Maria Helena czaruje nas swoim singlem "Hunting"!

Maria Helena czaruje nas swoim singlem "Hunting"!
Maria Helena wprowadza nas swoim utworem w wyjątkowy klimat... (Fot. Mat. prasowe)
Lato, miłość, podróże - o tym opowiedziała w swoim najnowszym utworze polska wokalistka mieszkająca na Wyspach, Maria Helena Żukowska. Kompozycji pod tytułem 'Hunting' towarzyszy teledysk wciąż pełen letniego klimatu. Zachęcamy do zapoznania się z tą wyjątkową piosenką!
Reklama

Po serii ciepło przyjętych w 2019 roku piosenek, projekt Maria Helena wraca z kompozycją "Hunting". Utwór idealnie wpasowuje się w nastrój pierwszych dni jesieni, gdy tęsknimy za magią miejsc i wyjątkowych chwil minionego lata.

"Chciałam dać w prezencie swoim słuchaczom pocztówkę, pod którą każdy będzie mógł opisać swoje przeżycia, podróże i miejsca, do których chce wracać. Szczególnie w tych dziwnych czasach, kiedy bardziej niż zwykle doceniamy lato, możliwość bycia wśród ludzi i wagę natury, która daje wytchnienie" - podkreśla Maria Helena Żukowska, urodzona i wychowana we Wrocławiu, od kilkunastu lat związana z angielskim Leeds.

Teledysk utrzymany w konwencji kina drogi stanowi tego dopełnienie – i przywołuje skojarzenia z czeskimi filmami lat 90-tych. Producentem zarówno obrazu, jak i piosenki jest współtwórca projektu, Wojtek Beszłej, którego łączą z Marią nie tylko muzyczne ścieżki, ale też więzi rodzinne. 

Projekt Maria Helena tworzą Marysia Żukowska i Wojtek Beszłej. (Fot. Mat. prasowe)

"Wychowywaliśmy się nierzadko na tych samych płytach, wypatrywaliśmy podobnych brzmień. Postanowiliśmy więc połączyć siły" - podkreśla muzyk. Wojtek jest wrocławskim gitarzystą i autorem muzyki. W 2018 wydał płytę z zespołem Element. Jego kompozycje stanowią oprawę popularnych seriali telewizyjnych.

"W tworzeniu muzyki najbardziej fascynuje nas poszukiwanie. Co prawda najbliżej nam do alternatywnego rocka i piosenki autorskiej, ale jednak inspiruje nas wiele nurtów, od tradycyjnego rocka progresywnego, przez klimaty folku, aż po szlachetną elektronikę. W tekstach skupiam się przede wszystkim na malowaniu filmowych obrazów i na emocjach" - dodaje Maria.

Poprzednie piosenki duetu były grane na antenach wielu stacji radiowych w Polsce (akademickich, lokalnych i krajowych) oraz na antenach rozgłośni w Wielkiej Brytanii. Utwór "Balkan Night" został Piosenką Dnia w radiowej Trójce we wrześniu 2019 roku.

Zapraszamy na kanał Maria Helena Music na YouTube, gdzie zobaczyć można więcej teledysków artystki.

Facebook: https://www.facebook.com/mariahelenaofficial

Instagram: https://www.instagram.com/mariahelenamusic/

Portal Londynek.net objął patronat medialny nad płytą Marii Heleny.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.10.2020
GBP 5.077 złEUR 4.588 złUSD 3.873 złCHF 4.271 zł

Sport


Sport

Reklama