Menu

Madonna wściekła na amerykańską policję

Madonna wściekła na amerykańską policję
Gwiazda jest oburzona brutalnością policji... (Fot. PAP/EPA)
'Piep*** policję!' - napisała gwiazda pop w poście, w którym udostępniła nagranie pokazujące brutalną interwencję funkcjonariuszy z Minneapolis, którzy zatrzymywali czarnoskórego Georga Floyda. Aresztowany mężczyzna zmarł, co doprowadziło do gwałtownych protestów. Do ostrej krytyki funkcjonariuszy dołączyły też inne gwiazdy, m.in. Amy Shumer i Rita Wilson.
Reklama

"Wideo, na którym ten gliniarz dusi Georga Floyda, z kolanem na jego szyi, w kajdankach, bezradnego, błagającego o życie, z twarzą na jezdni, to najbardziej chora, najbardziej łamiąca serce rzecz, jaką widziałam od dawna" - napisała Madonna w swoim poście na Instagramie. Do wspomnianego zatrzymania doszło w Minneapolis w poniedziałek, a aresztowany 46–latek zmarł. Do sieci wkrótce wyciekło nagranie z tego zdarzenia, na którym widać, jak policjant klęka na szyi Floyda, a ten mówi: "Nie mogę oddychać", "Wszystko mnie boli" i "Oni mnie zabiją".

FBI wszczęło już śledztwo w tej sprawie. Funkcjonariusze, którzy brali udział w zatrzymaniu, zostali zwolnieni ze służby, a we wtorkowy wieczór w Minneapolis odbyły się protesty ludności przeciwko policji. Nagranie, które można obejrzeć w serwisie YouTube, udostępniają też amerykańskie gwiazdy. I nie szczędząc policji ostrych słów.

"Ten oficer wiedział, że jest nagrywany i zamordował go z arogancją i bezczelnością" - stwierdziła w swoim poście Madonna i dodała, że to kolejny przejaw rasizmu wśród funkcjonariuszy amerykańskich służb. "Boże, miej Georga Floyda w opiece, jest mi strasznie przykro ze względu na jego rodzinę i wcześniejsze bezsensowne śmierci. Czy to się kiedyś skończy? Modlę się o to. A do tego czasu: piep*** policję!" - zakończyła swój wpis piosenkarka.

Mniej gwałtwna była reakcja aktorki i piosenkarki Rity Wilson. "Jak to możliwe? Znowu?" - napisała. Swój głos sprzeciwu wyraziła również Amy Shumer, która udostępniła w swoim poście zdjęcie ofiary i jego ostatnie słowa.

George Floyd to kolejny Afroamerykanin, który zginął w ostatnich miesiącach w wyniku błędów lub brutalności policji. W marcu w Kentucky funkcjonariusz zastrzelił podczas przesłuchania Breonnę Taylor. W lutym zmarł 25–letni Ahmad Arbery, zastrzelony przez policjanta podczas joggingu. Wszystkie ofiary były nieuzbrojone.

Komentarze
  • Anty
    30 maja, 06:24

    Efektem sprawy, bedzie zachowanie wszystkich zatrzymywanych bandytow I zlodzejaszkow? Kazdy bedziw wrzeszczal nie move oddychac itd

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 06.07.2020
GBP 4.945 złEUR 4.470 złUSD 3.959 złCHF 4.202 zł

Sport


Sport

Reklama