Menu

Love Island XXI wieku

Love Island XXI wieku
Megan Barton - uczestniczka Love Island. (Fot. Metro/ screen shot)
Zakończyła się kolejna edycja Love Island. Zobaczmy, co ma do powiedzenia jedna z uczestniczek programu...
Reklama

Nie należę do fanów Love Island, nie widziałam nawet jednego odcinka. Ale nie oznacza to, że nie orientuję się jakiego rodzaju jest to program. Dużo nagości, flirt i słoneczko? Prawda?

Tym ciekawszy jest wywiad z jedną z uczestniczek, 24-letnią Megan Barton, dla magazynu "Grazia".

Uważa ona, że program jest “seksistowski”. I przyznać muszę, że trudno nie zgodzić się z jej argumentami. Megan poderwała (lub dała się poderwać) trzech spośród skąpo odzianych przystojniaków, kończąc jako sympatia czwartego!

Media natychmiast zareagowały: “skacze z kwiatka na kwiatek”, “pogrywa sobie”, “flirciara”. Jak słusznie zauważyła dziewczyna, takie same zasady nie dotyczą brzydszej płci, a identyczne zachowanie (w tym przypadku Adama - wiedzą ci, którzy śledzili program) tejże płci, pozostaje bez echa/komentarza.

“To przecież program o randkowaniu, a reguły były takie same dla wszystkich. Dlaczego kobiety nadal piętnowane są za zachowania, które w wypadku mężczyzn są społecznie akceptowalne?” - stwierdziła Megan.

Wytknięto jej też operacje plastyczne. “Zapłaciłam za nie pieniędzmi, które sama zarobiłam, nikogo przy tym nie krzywdząc. Dlaczego postrzega się to jako coś złego?” - dziwi się Brytyjka.

24-latka, która przez rok była striptizerką, także w tej kwestii miała coś do powiedzenia. Chciała zarobić. Zarobiła. Porzuciła profesję. Sprawa zamknięta.

Banalne, ale prawdziwe. Stereotypy są mocno zakorzenione i chociaż mija sto lat od uzyskania prawa do głosowania, nadal odbiera się nam innych praw. Także tych do “równouprawnienia płci” - jak zauważyła Megan.

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 29.05.2020
GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

Sport


Sport

Reklama