Menu

Kulinarne trendy na 2020 rok!

Kulinarne trendy na 2020 rok!
"Modne" będą wszelkie zupy! (Fot. Getty Images)
Żywność probiotyczna, sproszkowane superfoods i wodorosty święciły triumfy wśród kulinarnych i spożywczych trendów. Rok 2020 przyniesie z pewnością nowe, zaskakujące produkty - od inspiracji kuchnią zachodnioafrykańską, po mąki wykonane z owoców i warzyw.
Reklama

Opublikowany raport Whole Foods przewiduje najbardziej innowacyjne i oczekiwane trendy, których można się spodziewać w nadchodzącym roku - od modnych już dziś koktajli bezalkoholowych po różnorodne typy mąk wykonanych z kasztanów lub ciecierzycy.

W nadchodzącym roku istotnym gastronomicznym kierunkiem będą wpływy płynące z kuchni zachodnioafrykańskiej. Poza dobrze znanymi składnikami - pomidorami, cebulą, chili czy orzeszkami ziemnymi, pojawią się te bardziej egzotyczne, jak moringa i tamaryndowiec.

Rewolucji można się również spodziewać wśród wypieków, bowiem nowym trendem będzie różnorodna paleta mąk - od tych wykonanych z ciecierzycy, po te pozyskiwane np. z kasztanów.

Eksperci przewidują, że zmienią się również nasze nawyki żywieniowe, szczególnie w segmencie przekąsek. Raport wskazuje, że konsumenci chętniej będą sięgać po świeże owoce, zupy - produkty zawierające mniej konserwantów, bazujące na świeżych składnikach.

Innym widocznym trendem będą różnego rodzaju pasty i masła. Oczywiście niezmienną popularnością cieszyć się będą masła orzechowe, jednak obok nich pojawią się również różnorodne pasty np. z warzyw.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 04.08.2020
GBP 4.883 złEUR 4.406 złUSD 3.736 złCHF 4.081 zł

Sport


Sport

Reklama