Menu

Koncert patriotyczny dzieci z polskich szkół sobotnich

Koncert patriotyczny dzieci z polskich szkół sobotnich
Młodzi wykonawcy koncertu patriotycznego "Dla Ciebie Polsko" oarz ich nauczyciele. (Fot. Agnieszka Kostrzewa)
W Sali Malinowej Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego w Londynie 23 listopada br. odbył się koncert patriotyczny 'Dla Ciebie Polsko', którego organizatorem była Polska Szkoła Muzyczna w Londynie oraz Szkoła Polska im. Lotników Polskich w Londynie.
Reklama

Tematem przewodnim koncertu była 30. rocznica wolnych wyborów oraz 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na scenie zaprezentowali się uczniowie obu szkół sobotnich.

Na ścianach zawisły plakaty nawiązujące do tych historycznych wydarzeń.

Wśród zaproszonych gości była p. Marzenna Schejbal, łączniczka i sanitariuszka w Batalionie "Łukasiński" podczas Powstania Warszawskiego (na zdjęciu z dyr. PSM, Piotrem Misztalem). (Fot. Agnieszka Kostrzewa)

Wśród zaproszonych gości była między innymi Pani Marzenna Schejbal, która w Powstaniu Warszawskim była łączniczką i sanitariuszką w Batalionie "Łukasiński” oraz Lady Camilla Panufnik, wdowa po kompozytorze Andrzeju Panufniku, który skomponował muzykę do kilku pieśni powstańczych w tym do "Warszawskich Dzieci".

Bogaty program obejmował wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Czesława Miłosza oraz fragment "Pamiętnika z Powstania Warszawskiego" Mirona Białoszewskiego, a także pieśni powstańcze i patriotyczne.

Więcej zdjęć, których autorem jest Agnieszka Kostrzewa, dostępnych jest  TUTAJ.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 14.07.2020
GBP 4.958 złEUR 4.492 złUSD 3.957 złCHF 4.212 zł

Sport


Sport

Reklama