Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Kim Kardashian pomogła w ewakuacji afgańskich piłkarek do Wielkiej Brytanii

Kim Kardashian pomogła w ewakuacji afgańskich piłkarek do Wielkiej Brytanii
Kim Kardashian pomogła zawodniczkom młodzieżowej reprezentacji Afganistanu w ratunku przed talibami. (Fot. ANGELA WEISS/AFP via Getty Images)
Amerykańska celebrytka przejęła się losem afgańskich piłkarek, które wraz z rodzinami musiały opuścić swój kraj z obawy przed represjami ze strony talibów. Kardashian z własnej kieszeni opłaciła koszty ich podróży do Londynu. W sumie pomogła około 130 osobom.
Reklama

Zawodniczki kobiecej reprezentacji Afganistanu w piłce nożnej najpierw otrzymały zgodę na wjazd do Pakistanu, gdzie przyznano im wizy tymczasowe. Następnie po pewnym czasie dostały wizy od rządu w Londynie. W zorganizowaniu ich przelotu do Wielkiej Brytanii niebagatelną rolę odegrała Kim Kardashian. Jej firma bieliźniarska Skims pokryła koszty transportu i wyczarterowała samolot dla 130 osób. Tę informację w rozmowie z agencją Associated Press potwierdziła rzeczniczka Kim Kardashian

O sprawie piłkarek Kardashian dowiedziała się od nowojorskiego rabina Moshego Margarettena, z którym pracowała wcześniej nad reformą amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. "Może godzinę później, po rozmowie na Zoomie, dostałam sms-a, że Kim chce sfinansować cały lot" – wyjaśnił w rozmowie z Associated Press rabin Margaretten.

W ubiegły czwartek afgańskie piłkarki wraz z rodzinami wylądowały na lotnisku Stansted pod Londynem. Aktualnie cała grupa przebywa na kwarantannie. Kolejnym krokiem w pomocy zawodniczkom będzie stworzenie im warunków do dalszego rozwijania kariery sportowej. W tym pomaga m.in. prezes Leeds United, klubu z Premier League.

Przyszłość kobiecego sportu w Afganistanie rysuje się w ciemnych barwach, od kiedy w sierpniu władzę w tym kraju przejęli talibowie. Muzułmańscy fundamentaliści twierdzą, że islam nie pozwala kobietom uprawiać tych dyscyplin, w których ich ciała są odsłonięte. Kraj w obawie przed represjami opuściło już setki sportsmenek.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 07.12.2021
GBP 5.4098 złEUR 4.5991 złUSD 4.0788 złCHF 4.4169 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama