Menu

Kevin Spacey znów pozwany! Wracają zarzuty o napaść na tle seksualnym

Kevin Spacey znów pozwany! Wracają zarzuty o napaść na tle seksualnym
Kevin Spacey i jego prawnik Alan Jackson znów muszą odpierać zarzuty pod adresem aktora... (Fot. PAP/EPA)
Okryty złą sławą gwiazdor po raz kolejny musi mierzyć się z kompromitującymi go oskarżeniami. Dwóch mężczyzn złożyło właśnie pozew cywilny w sprawie napaści na tle seksualnym. Jednym z powodów w procesie jest aktor Anthony Rapp, który z zarzutami pod adresem Spacey’a wystąpił po raz pierwszy w 2017 roku.
Reklama

Gdy wydawało się już, że skandal z udziałem Kevina Sacey’a ucichł, dawne zarzuty o przestępstwa na tle seksualnym kierowane pod adresem aktora wróciły ze zdwojoną siłą. Dwukrotny laureat Oscara, który przez dekady był jednym z najbardziej szanowanych i podziwianych gwiazdorów w Hollywood, został właśnie ponownie oskarżony o napaść na tle seksualnym. Oskarżenia wysunęło dwóch mężczyzn, w tym aktor Anthony Rapp, który po raz pierwszy poinformował o tym media w 2017 roku. Pozew cywilny dotyczy zdarzenia z 1986 roku, kiedy to miało dojść do rzekomego ataku.

Według 48-letniego dziś Rappa, Spacey zaprosił go wówczas na organizowane u siebie w domu przyjęcie, podczas którego "próbował go uwieść". Gwiazdor serialu "House of Cards" miał "chwycić go za pośladki, zaprowadzić na łóżko i położyć się na nim". Rapp był wtedy 14-letnim chłopcem. Jak zaznacza dziś autor pozwu, na skutek tego zdarzenia doznał poważnych szkód emocjonalnych, przez lata zmagając się z objawami zespołu stresu pourazowego, depresji i stanów lękowych. Cierpienie psychiczne, z którym się borykał, spowodowało, że "nie był w stanie wykonywać obowiązków związanych z zawodem, do którego czuł powołanie".

Drugi z powodów, który w dokumentach sądowych został przedstawiony jako "C. D.", również oskarża Spacey’a o napaść na tle seksualnym. Niegdysiejszy uczeń gwiazdora, który pobierał od niego lekcje w klasie aktorskiej, miał w wieku 14 lat paść z jego strony ofiarą próby gwałtu analnego. Jak wyjaśnia, mimo kilkukrotnych prób Spacey’a doprowadzenia go do stosunku, zdołał uwolnić się i uciec z jego mieszkania. Obaj panowie zaznaczyli w pozwie, iż na skutek działań słynnego aktora doznali poważnych uszczerbków na zdrowiu psychicznym, dlatego domagają się zadośćuczynienia.

Gdy pierwsze oskarżenia pod adresem Spacey’a pojawiły się w 2017 roku, aktor konsekwentnie im zaprzeczał, twierdząc, że nie pamięta tych zdarzeń. Zaznaczył jednak, że jeśli w istocie miały one miejsce, jego "niestosowne zachowanie było skutkiem upojenia alkoholowego". I dokonał coming outu, przyznając otwarcie, że jest gejem.

Na przestrzeni ostatnich lat był on oskarżany w sprawach karnych i cywilnych, które były umarzane. Skandal ten kosztował go jednak karierę. Na skutek ujawnionych w mediach zarzutów skompromitowany aktor stracił pracę w bijącym rekordy popularności serialu Netflixa "House of Cards", a także został wycięty z filmu Ridleya Scotta "Wszystkie pieniądze świata", w którym zastąpił go Christopher Plummer. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 30.09.2020
GBP 4.956 złEUR 4.527 złUSD 3.866 złCHF 4.188 zł

Sport


Sport

Reklama