Menu

Kendall Jenner wypuściła na rynek własną tequilę. I wywołała falę krytyki

Kendall Jenner wypuściła na rynek własną tequilę. I wywołała falę krytyki
Internauci w ostrych słowach skrytykowali modelkę, nie zostawiając na niej suchej nitki. Powód...? (Fot. PAP/EPA)
Słynna topmodelka i członkini klanu Kardashian-Jenner przez ostatnie lata pilnie pracowała nad recepturą swojej autorskiej tequili. Opracowany przez nią trunek właśnie zadebiutował na rynku. Zamiast wywołać zachwyty, nowy biznesowy projekt gwiazdy wybiegów spotkał się z wyjątkowo negatywnym odbiorem.

Kendall Jenner, wzorem swoich przedsiębiorczych sióstr, postanowiła uruchomić własny biznes. Choć spodziewanym i oczywistym wyborem dla modelki byłoby stworzenie autorskiej marki modowej lub kosmetycznej, ona postanowiła zawojować branżę alkoholową. Jenner wypuściła właśnie na rynek tequilę o nazwie Drink 818, nad której recepturą, jak zapewnia, pracowała przez niemal cztery lata. Start przedsięwzięcia modelka ogłosiła na Instagramie, publikując serię zdjęć i filmików dokumentujących zarówno degustacje, jak i trwający rzekomo kilka lat proces powstawania trunku.

"Niespełna cztery lata temu wyruszyłam w podróż, jaką było stworzenie tequili o najlepszym możliwym smaku. Po dziesiątkach ślepych testów, wielu wycieczkach do naszej destylarni, anonimowym uczestniczeniu w konkursach degustacyjnych i wygrywaniu ich… trzy i pół roku później chyba nam się udało! Piliśmy ją przez cały miniony rok i nie mogę się doczekać, aż wszyscy sięgną po ten produkt, by cieszyć się jego smakiem tak, jak my!" - napisała, nie kryjąc entuzjazmu Jenner.

Podczas gdy bliscy Kendall kibicują jej i gratulują uruchomienia własnego biznesu, w sieci rozpętała się burza. W mnożących się w mediach społecznościowych postach internauci w ostrych słowach skrytykowali modelkę, nie zostawiając na niej suchej nitki. Powód? Według przytłaczającej większości komentujących sprawę osób, Jenner wykazała się ignorancją i brakiem wrażliwości, lansując produkt o meksykańskim rodowodzie, podczas gdy sama z tym krajem i jego kulturą zdaje się nie mieć nic wspólnego. Wielu odbiorców oskarżyło gwiazdę o przywłaszczenie kulturowe i o to, że jest "białym kolonizatorem".

"Pomysł, by białe gwiazdy przejmowały biznesy od lokalnych meksykańskich rzemieślników i czerpały zyski z naszych tradycji i działalności rolniczej, a jednocześnie odwiedzały Cabos i Puerto Vallarta tylko w celach wakacyjnych potwornie mnie uwiera" - napisał na Twitterze jeden z internautów. Inni punktowali brak wiedzy modelki zarówno na temat kultury meksykańskiej, jak i samego trunku. Odbiorcy wytknęli Jenner m.in. to, że nie potrafiła merytorycznie opisać profilu smakowego tequili, której degustację zaprezentowała w zamieszczonym na Instagramie wideo.

"Nie jesteś w stanie nawet właściwie wymówić nazwy tequila, ale usilnie lansujesz tradycyjny meksykański trunek. To jest absurdalnie obraźliwe" - oburzył się jeden z komentatorów. Inny nazwał ją "niedoświadczoną, białą i uprzywilejowaną bogatą dziewczyną z Kalifornii" oraz zaznaczył, że sygnowanie przez nią swoim nazwiskiem marki wina byłoby znacznie bardziej na miejscu. "Jestem Meksykanką. To, co robisz, określa się mianem przywłaszczenia kulturowego. Co jest z tobą nie tak? To po prostu obrzydliwe" - napisała dobitnie jedna z użytkowniczek Instagrama.

Podczas gdy znakomita większość odbiorców potępiła biznesowy projekt słynnej modelki, niektórzy postanowili wziąć ją w obronę. I przypomnieli, że wiele innych, niezwiązanych w żaden sposób z Meksykiem gwiazd, jak choćby George Clooney, na przestrzeni ostatnich lat wypuściło na rynek własną tequilę, nie wywołując tym powszechnego oburzenia. "Nie jestem wielką fanką Kendall, ale Nick Jonas, Dwayne Johnson, Rita Ora i Adam Levine również zrobili i nadal robią tequilę i jakoś nikt nie ma z tym problemu. Z kolei P. Diddy i Jay Z z całą pewnością nie są Rosjanami, a zarabiają miliony na wódce" - skomentowała sprawę jedna z internautek. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz

Waluty


Kurs NBP z dnia 05.03.2021
GBP 5.306 złEUR 4.579 złUSD 3.839 złCHF 4.131 zł

Sport