Menu

Julia Kuczyńska: Od szafiarki do influencerki dekady

Julia Kuczyńska: Od szafiarki do influencerki dekady
Maffashion inspiruje tysiące Polek. (Fot. Getty Images)
Zaczynała jako szafiarka publikująca w sieci amatorskie zdjęcia swoich stylizacji, dziś uznawana jest za międzynarodową gwiazdę modowej blogosfery. Znana w Polsce i poza jej granicami jako Maffashion Julia Kuczyńska 22 września kończy 32 lata.
Reklama

Jej droga od prowadzenia modowego bloga do zasiadania w pierwszych rzędach pokazów największych marek świata trwała 10 bardzo owocnych lat. Debiutująca w sieci w 2009 r. jako autorka bloga "Maffashion” Julia Kuczyńska może poszczycić się dziś ogromną popularnością i wysoką pozycją w branży. Świadczy o tym niewątpliwie olbrzymia liczba wiernych fanów – na Instagramie obserwuje ją, bagatela, 1,2 mln użytkowników.

Zdjęcia stylizacji blogerki – choćby ze światowych tygodni mody, w których regularnie bierze udział – publikują obecnie najbardziej prestiżowe magazyny, a do zasiadania w zaszczytnym pierwszym rzędzie, tuż obok stylistów, redaktorów mody i gwiazd, zapraszają ją uznani na świecie designerzy.

Jej twarz wielokrotnie gościła na okładkach polskich i zagranicznych pism poświęconych tematyce modowej i lifestyle’owej – dość wspomnieć "Harper’s Bazaar”, "Joy”, "K MAG”, "Glamour”, "Women’s Health” czy "L’Officiel”.

Kariera Maffashion rozpoczęła się w 2009 roku. (Fot. Getty Images)

Na swoim koncie blogerka ma udział w szeregu kampanii reklamowych dla znanych marek, takich jak Sabrina Pilewicz, Aussie, Danone, Gatta, Oriflame czy Orange. Współpracowała z australijską marką odzieżową Black Milk Clothing, była także ambasadorką zegarków Versus by Versace i jako jedyna Polka pojawiła się w kampanii hiszpańskiej marki odzieżowej Stradivarius. Pod koniec zeszłego roku miała okazję spróbować swoich sił jako aktorka, pojawiając się na dużym ekranie w filmie "Planeta Singli 2”, gdzie wystąpiła u boku m.in. Macieja Stuhra i Agnieszki Więdłochy.

Kuczyńska urodziła się 22 września 1987 r. w Złotowie. Jako dziecko śpiewała w chórze, uczyła się też tańczyć. Ukończyła studia na kierunku kulturoznawstwo o profilu grafika projektowa w poznańskiej Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Jej największą pasją i późniejszym sposobem na życie była jednak moda.

Gdy 10 lat temu zaczęła publikować w sieci zdjęcia autorskich stylizacji, umieszczając je na nikomu jeszcze nieznanym blogu, nie przypuszczała z pewnością, że za kilka lat nazwa Maffashion kojarzyć się będzie jednoznacznie z jedną z najbardziej wpływowych postaci w branży modowej, której popularność wykracza daleko poza granice polskiej blogosfery. Już w 2013 r. otrzymała tytuł Człowieka Roku Polskiego Internetu. A największe sukcesy miały dopiero nadejść.

Jej historia to swoisty "American dream” po polsku. Fenomen Kuczyńskiej i jej bloga doskonale odzwierciedla współczesną siłę mediów społecznościowych, które kreują swoje gwiazdy według własnych kryteriów i na własnych zasadach wynoszą je na szczyt popularności. "Wyjściowo blog był tylko moim hobby. Teraz mam świadomość tego, że to nie jest już tylko zabawa. Maffashion jest marką. Od dłuższego czasu wiąże się z poważnymi kontraktami i kampaniami, do współpracy zatrudniam też kilka osób. Rozwinęłam się tak jak i rozwinęło się środowisko social media” – wyznała niegdyś blogerka w rozmowie z magazynem "Glamour”.

Choć zrobiła imponującą karierę, Maffashion zdaje się zachowywać zdrowy dystans do swoich osiągnięć i pokaźnych zarobków, które idą z nimi w parze. "Dla mnie pieniądze są ważne, ale po to, by zapewnić sobie przyszłość, realizować projekty, inwestować, żyć. Szanuję każdą złotówkę. Są rzeczy ważniejsze niż kolejna modna torebka, która zaraz i tak przestanie być modna, bo pojawi się nowsza kolekcja” – zapewniała w jednym z wywiadów.

9 czerwca podczas gali festiwalu See Bloggers 2019 Kuczyńska otrzymała nagrodę Influencerki Dekady. Biorąc pod uwagę niebotyczną popularność blogerki, wyróżnienie to zdaje się być w pełni zasłużone, doskonale podsumowując zarazem trwającą 10 lat, błyskotliwą karierę Julii. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 06.08.2020
GBP 4.901 złEUR 4.410 złUSD 3.724 złCHF 4.100 zł

Sport


Sport

Reklama