Menu

Jennifer Lopez: Uwielbiam filmy oparte na jakiejś rzeczywistości

Jennifer Lopez: Uwielbiam filmy oparte na jakiejś rzeczywistości
Jennifer Lopez to nie tylko piosenkarka... (Fot. Getty Images)
Dla Jennifer Lopez rola w filmie Ślicznotki z jednej strony była przerażająca, z drugiej zaś wyzwalająca. Byłam przerażona na myśl o tym, że będę tańczyć w nici dentystycznej - przyznała Lopez. Nie miała wyjścia, bo rola Ramony została napisana specjalnie dla niej.
Reklama

"Myślę, że ludzie zapominają o tym, że jest tak utalentowaną aktorką. Byłam niesamowicie podekscytowana, że to ona wcieli się w tę postać" - przyznała reżyserka Lorene Scafaria. Zdradziła również, że postać Ramony w filmie "Ślicznotki" powstała właśnie z myślą o Lopez, która z kolei myślała o tym, aby porzucić ten projekt.

Punktem wyjścia do nakręcenia historii "Ślicznotek" był artykuł opublikowany w 2015 roku na łamach New York Magazine. Jessika Pressler opisuje losy striptizerek, które od zabawiania nowojorskich maklerów przeszły do ich okradania. Można ten film potraktować dosłownie, można go interpretować jako historię kobiet, które postanowiły wymierzyć sprawiedliwość. Sama reżyser podkreśla, że z jednej strony to film o przyjaźni, z drugiej zaś ukazanie pewnego zagadnienia z perspektywy kobiet.

"Sceny w klubie ze striptizem pojawiają się w filmach, serialach, ale tak niewiele zostało powiedziane z perspektywy kobiet" - wyjaśnia Scafaria.

Dla Lopez najbardziej pociągającym elementem tej historii okazała się prawda leżąca u jej podstaw. "Uwielbiam filmy oparte na jakiejś rzeczywistości. Przede wszystkim jest to bardzo pociągający, czarujący, niebezpieczny i przerażający świat" - przyznała Lopez, która staje na czele "gangu".

"Uwielbiam filmy oparte na jakiejś rzeczywistości. Przede wszystkim jest to bardzo pociągający, czarujący, niebezpieczny i przerażający świat" - mówi o filmie "Hustlers" ("Ślicznotki"). (Fot. Getty Images)

Ramona jest bardziej zła niż dobra, przyznaje Lopez. Dodaje, że przygotowanie się do roli było wymagające pod każdym względem. "Z jednej strony musiałam nauczyć się oczywistych rzeczy, z drugiej zaś ważny był aspekt emocjonalny. Ona taka jest, nie przeprasza za swoje czyny, swój styl życia i swoje wybory" - wyjaśnia Lopez.

Choć tak wiele elementów tej postaci ją pociągało, wiele momentów samego filmu wydawało się jej przerażających. "Czułam się tak odsłonięta, wyeksponowana. Nigdy czegoś takiego nie robiłam, myślałam: będę tam w nici dentystycznej. Musisz mieć przy tym tą pewną siebie postawę. Musisz być odważna, mieć tę moc. Ten pewien rodzaj arogancji, który mają gwiazdy rocka, który pozwala im stanąć przed całym tym tłumem ludzi, inaczej się rozpadasz. Te kobiety to mają. Są twarde, wrażliwe, pokiereszowane" - wyznała gwiazda.

Dodaje, że w tej historii chodzi przede wszystkim o ludzi. "To uniwersalna opowieść o życiu, chciwości i desperacji oraz o tym, co ludzie robią w jej obliczu".

Obok Jennifer Lopez na ekranie zobaczymy również Constance Wu, Keke Palmer, Julię Stiles, Cardi B.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 16.10.2019
GBP 4.961 złEUR 4.297 złUSD 3.893 złCHF 3.904 zł

Sport


Reklama