Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Hiszpańska następczyni tronu na trzy lata pójdzie do wojska

Hiszpańska następczyni tronu na trzy lata pójdzie do wojska
Eleonora (po lewej) ma szansę być pierwszą kobietą na hiszpańskim tronie od 1868 roku.(Fot. Carlos Alvarez/Getty Images)
Księżniczka Eleonora Burbon, która w październiku skończy 18 lat, jesienią rozpocznie trzyletni kurs z zakresu wojskowości. Ma jej to pomóc w wykonywaniu obowiązków najwyższego dowódcy sił zbrojnych, gdy zastąpi swojego ojca na tronie.
Reklama
Reklama

Pierworodna córka króla Hiszpanii, Filipa VI oraz jego żony, Letycji, za kilka miesięcy ukończy w Walii szkołę średnią. Już wiadomo, co będzie robić później.

Minister obrony Hiszpanii, Margarita Robles, poinformowała za pośrednictwem Twittera, że Eleonora we wrześniu dołączy do grona słuchaczy Głównej Akademii Wojskowej w Saragossie, stolicy Aragonii.

Kolejny rok spędzi w Uczelni Marynarki wojennej w Pontevedra w Galicji, a trzyletnie szkolenie zakończy w Akademii Marynarki Wojennej w San Javier w Murcji. Podobny kurs z zakresu wojskowości przeszedł jej ociec. Po ukończeniu szkolenia Eleonora będzie mogła rozpocząć studia na uniwersytecie.

"Jak we wszystkich monarchiach parlamentarnych, następca tronu musi mieć wojskowe doświadczenie. Kiedyś głównodowodzącym sił zbrojnych zostanie kobieta. W ostatnich latach podjęliśmy duży wysiłek w celu włączania kobiet do sił zbrojnych" - podkreśliła Margarita Robles.

Eleonora ma szansę być pierwszą kobietą na hiszpańskim tronie od czasów Izabeli II, która rządziła w latach 1833–1868.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.03.2023
GBP 5.3417 złEUR 4.6911 złUSD 4.3742 złCHF 4.7623 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama