Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Gwyneth Paltrow i jej nowa świeczka mają konkretny cel

Gwyneth Paltrow i jej nowa świeczka mają konkretny cel
Aktorka i businesswoman popiera powszechny dostęp do aborcji. (Fot. PAP/EPA)
Słynna hollywoodzka aktorka i założycielka lifestyle’owej platformy Goop, dwa lata temu wywołała spore zamieszanie w sieci, wprowadzając na rynek świecę o zapachu swojej pochwy. Paltrow ogłosiła właśnie, że asortyment jej sklepu został wzbogacony o nową świeczkę...
Reklama
Reklama

Gwyneth Paltrow przez lata uznawana była za jedną z największych gwiazd Fabryki Snów. Ostatnimi czasy laureatka Oscara zajmuje się jednak głównie zarządzaniem swoim lifestyle’owym imperium Goop. Choć wciąż zdarza jej się występować na dużym ekranie, obecnie skupia się raczej na promowaniu osobliwych gadżetów sygnowanych jej nazwiskiem – dość wspomnieć kontrowersyjną świecę zapachową "This Smells Like My Vagina", która trafiła do sprzedaży na początku 2020 roku. Choć inicjatywa aktorki została wyśmiana przez prasę, produkt wyprzedał się w ciągu doby.

Paltrow postanowiła teraz pójść o krok dalej. Gwiazda "Zakochanego Szekspira" ogłosiła na Instagramie, że wprowadza na rynek kolejną świecę i to w szczytnym celu. Świeca o nazwie "Hands Off My Vagina" – co w wolnym tłumaczeniu znaczy "Ręce precz od mojej waginy" – została stworzona z myślą o kobietach, których prawa reprodukcyjne nie są przestrzegane. Dochód ze sprzedaży produktu trafi na konto fundacji American Civil Liberties Union, której projekt o nazwie Reproductive Freedom Project ma na celu walkę o wolność reprodukcyjną kobiet.

"Decyzja o urodzeniu dziecka lub dokonaniu aborcji to głęboko osobista, prywatna sprawa, którą należy pozostawić ciężarnej, jej rodzinie i lekarzowi. Jednak niektórzy politycy mają obsesję na punkcie ingerencji w te jakże prywatne sprawy obywateli. Aborcja jest jedną z najczęściej wykonywanych obecnie procedur medycznych i jest bezpieczna. Ale liczba przepisów, które utrudniają, a nawet uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu, zwłaszcza ubogim osobom, rośnie w alarmującym tempie. Dążymy do tego, aby każda kobieta potrzebująca aborcji miała możliwość podjęcia w tej sprawie samodzielnej decyzji i otrzymania niezbędnej opieki zdrowotnej" – czytamy na stronie fundacji.

Data wypuszczenia limitowanej serii świec nie jest przypadkowa – Paltrow chciała w ten sposób uczcić 49. rocznicę rozstrzygnięcia głośnej sprawy sądowej "Roe versus Wade". Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych podjął wówczas przełomową decyzję, uznając aborcję za legalną przez cały okres ciąży. Jak argumentował, wynika to z praw do prywatności i wolności, gwarantowanych przez 14. poprawkę do konstytucji.

Poszczególne stany otrzymały jednak możliwość wprowadzenia regulacji ograniczających możliwość aborcji w drugim i trzecim trymestrze. Dyskusja na temat dostępu do aborcji w Ameryce wróciła ostatnio po tym, jak w Teksasie wprowadzono zakaz terminacji ciąży po wykryciu bicia serca płodu.

"Słowo wagina kryje w sobie ogromną moc. A jednak po raz kolejny wraca potrzeba kategorycznego stwierdzenia: Precz z łapami. Ręce precz od naszych wagin, gdy pojawiają się nieproszone w jakimkolwiek kontekście. Twoje narządy rozrodcze, twój wybór. Pragnąc uczcić rocznicę wyroku w sprawie Roe versus Wade, który zapadł 22 stycznia, Goop zobowiązuje się przekazać 25 dolarów ze sprzedaży każdej świecy z limitowanej kolekcji na rzecz fundacji American Civil Liberties Union i jej inicjatywy Reproductive Freedom Project" – napisała Paltrow na Instagramie.

Świece w cenie 75 dolarów trafiły już do asortymentu internetowego sklepu Goop. Jak można przeczytać w opisie produktu, ich "uwodzicielski, odurzający i ultrakobiecy zapach" łączy w sobie aromaty mleka kokosowego, róży damasceńskiej, surowej wanilii, cyprysiku japońskiego i prażonych ziaren kakao.

Akcja potrwa do 1 lipca lub do wyczerpania zapasów. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.05.2022
GBP 5.4209 złEUR 4.6102 złUSD 4.2966 złCHF 4.4814 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama