Menu

Dzieci Kate i Williama nie używają w szkole swojego nazwiska

Dzieci Kate i Williama nie używają w szkole swojego nazwiska
William i Kate ze swoimi pociechami. (Fot. PAP/EPA)
George i Charlotte, najstarsze dzieci księżnej Kate i księcia Williama, wróciły już po wakacjach do szkoły. Choć noszą arystokratyczne tytuły, wszyscy zwracają się tam do nich po imieniu. Co ciekawe, nie używają swojego prawdziwego nazwiska Mountabatten-Windsor, tylko posługują się pseudonim Cambridge.
Reklama

8-letni George i 6-letnia Charlotte uczęszczają do prywatnej londyńskiej podstawówki Thomas's Battersea, mieszczącej się nieopodal Pałacu Kensington. Czesne wynosi tam 23 tys. funtów rocznie. Przyszły następca brytyjskiego tronu i jego siostra nie mogą tam liczyć na nadzwyczajne przywileje. Nikt nie oczekuje od nauczycieli i uczniów tej szkoły, że będą się do nich zwracali Jego/Jej Książęca Wysokość, ani że ktoś będzie się im kłaniać. Funkcjonują po prostu jako George i Charlotte – informuje tygodnik "People".

Co ciekawe, w spisie uczniów próżno szukać nazwisk George Mountabatten-Windsor i Charlotte Mountabatten-Windsor. Prawnuki królowej Elżbiety II w szkole posługują się fikcyjnym nazwiskiem Cambridge, zaczerpniętym z tytułów noszonych przez ich rodziców. Podobna praktyka miała miejsce, gdy książę William i jego brat uczyli się, a później odbywali służbę w wojsku. Występowali wówczas jako William i Harry Wales, ponieważ ich ojciec Karol jest księciem Walii.

Kiedy w 2017 książę George szedł po raz pierwszy do szkoły, ówczesny dyrektor jego podstawówki stwierdził, że celem placówki jest zapewnienie George’owi - tak jak i wszystkim innym uczniom - bezpiecznego i szczęśliwego środowiska, w którym będzie czuł wsparcie życzliwej społeczności i będzie miał zapewnioną prywatność.

Jeśli chodzi o najmłodszą pociechę Kate i Williama, 3-letniego Louisa, to w tym roku posłali go do przedszkola The Willcocks Nursery School w Londynie. Wcześniej chodziła tam jego siostra.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.09.2021
GBP 5.3827 złEUR 4.6154 złUSD 3.9337 złCHF 4.2489 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama