Menu

Dlaczego Meghan i Harry nie będą mieć już więcej dzieci?

Dlaczego Meghan i Harry nie będą mieć już więcej dzieci?
Harry i Meghan wciąż wzbudzają wiele kontrowersji... (Fot. PAP/EPA)
Chociaż Lilibet Diana ma dopiero kilka dni, w mediach już pojawiły się doniesienia na temat tego, czy księżna i książę Sussex zdecydują się na rodzeństwo dla niej i jej starszego brata Archiego. To jednak mało prawdopodobne. Książę Harry już jakiś czas temu zapowiedział bowiem w jednym z wywiadów, że on i Meghan będą mieć maksymalnie dwoje dzieci. Powodem tej decyzji pary jest... troska o przyrodę
Reklama

Przyjście na świat dziecka w rodzinie królewskiej to zawsze wielkie wydarzenie, które odbija się szerokim echem na całym świecie. Książęca para Sussex od ponad roku mieszka w Stanach Zjednoczonych, więc Lilibet Diany urodziła się w szpitalu Santa Barbara Cottage w Santa Barbara w Kalifornii. 

Po narodzinach córki Meghan i Harry'ego pojawiły się nie tylko gratulacje dla rodziców, ale także kontrowersje. Okazuje się, że gest, który miał być krokiem w kierunku pojednania rodziny królewskiej, czyli nadanie nowo narodzonej dziewczynce imienia inspirowanego zdrobnieniem używanym przez królową Elżbietę, wywołało ogromną burzę w mediach. Wszystko za sprawą wypowiedzi, jakiej udzieliła serwisowi "OK" biografka monarchini Sally Bedell Smith, która stwierdziła, że "Lilibet" zbyt mocno narusza prywatność królowej Elżbiety, bo w ten sposób mogli się do niej zwracać tylko książę Filip, jej rodzice i kilku bliskich przyjaciół.

Pojawiły się także informacje, że Harry i Meghan wybrali to imię bez wcześniejszej zgody królowej, a o swojej decyzji poinformowali monarchinię podczas połączenia na zoomie, gdy po raz pierwszy pokazywali jej córkę.

Oprócz analizy, czy wybór imienia Lilibet był miłym gestem czy afrontem, w mediach pojawiły się też spekulacje na temat tego, czy Archie i Lili będą jeszcze mieli rodzeństwo. Bardzo ważną deklarację w tej sprawie przypomniał serwis OK. Czytamy w nim, że jest mało prawdopodobne, że Meghan i Harry zdecydują się na kolejne dziecko.

Powód można znaleźć w wywiadzie, którego książę udzielił w 2019 roku magazynowi "Vogue". Podczas rozmowy z dr Jane Goodall o ekologii Harry zdradził, że ochrona środowiska jest jednym z jego życiowych priorytetów, dlatego nie planuje licznej rodziny. "Dwoje dzieci, maksymalnie! Zawsze uważałem, że miejsce, które zajmujemy w świecie, jest pożyczone, a nie stanowi naszej własności. Powinniśmy zostawić je w jeszcze lepszym stanie dla następnych pokoleń" – przekonywał wnuk Elżbiety II.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 17.06.2021
GBP 5.2999 złEUR 4.5309 złUSD 3.7931 złCHF 4.1505 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama